Jak zachować anonimowość w sieci

Z każdej strony otaczają nas reklamy. Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnych billboardów jak też broszur tak bardzo, iż przechodzimy obojętnie blisko nich. Rzecz jasna nie oznacza to, iż nie mają one na nas wpływu, jednak jest on na pewno mniej silny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci internetowej. Przewaga tych drugich polega nie wyłącznie na większym wachlarzu opcji. Pozwala też na personalizację przekazu. Korzystając z internetu zostawiamy po sobie sporo informacji, często zupełnie nieświadomie.


wyszukiwarka
Dodał: Descrier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wyszukiwarki a również portale internetowe gromadzą informacje o naszej aktywności. Dane te bywają wykorzystywane przez agencje marketingowe, dzięki czemu mogą one kierować do nas o wiele bardziej skuteczną reklamę. Nie jest to jednak wyłączny sposób w jaki informacje podmiotowe mogą być użytkowane. Tworzenie profili psychologicznych nabywców jest pewnym z narzędzi jakie oferują tzw. metody prognozowania podaży Powiedziawszy bardziej czytelnym językiem, próbują one przewidzieć zapotrzebowanie na usługi czy produkty badając zachowania klientów, bądź poszukiwane przez nich informacje.

Czy teraz szukasz czegoś fascynującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę sony.

Nierzadko zatem mamy odczucie że jesteśmy śledzeni w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się namyślać jakim sposobem powstrzymać niechcianą stronę z 300 reklamami samochodu bądź innego produktu, którego w danej chwili nie szukamy. Strategii na to jest kilka. Najpopularniejsze przeglądarki oferują nam dodatki gwarantujące pozbycie się problemu. Jak zablokowac strone internetowa? Prostym sposobem jest włączenie w naszej wyszukiwarce opcji tzw. ograniczania wyskakujących okienek.


przykładowa strona internetowa
Dodał: Adriel Hampton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Możemy w stosunkowo prosty sposób "nauczyć" przeglądarkę które treści może przepuścić a jakich nie.

Pokrewne informacje opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie, którą również dobrze jest odwiedzić. Oczywiście jeśli ta problematyka jest według Ciebie godna uwagi.

Rozwiązanie to jednak nie likwiduje kłopotu śledzenia nas w sieci, minimalizuje tylko skutki tego działania. Czasem jednak chcielibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu serwisów pomagających zachować bezimienność. Najpopularniejsza z tychże sieci jest Tor. Co to jest TOR ? To sieć serwerów umożliwiająca zmianę oryginalnego adresu IP użytkownika tak, że prawie nierealne jest ustalenie prawdziwej tożsamości eksploatatora. Dane przesyłane są od komputera użytkownika do serwera, w którym dane identyfikacyjne są losowo zmieniane oraz przesyłane na następny serwer w którym ponownie są modernizowane.
2021/05/22, 08:22:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.