Nowe pojęcia, które nie są nam obce, lecz których definicji nie znamy. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

Obecnie stykamy się z rożnymi pojęciami, jakie pojawiły się niedawno, często są to obco brzmiące nazwy. Nie każdy wie o co w tym chodzi, więc często są z tym problemy. Spróbujmy objaśnić trzy bardzo interesujące zagadnienia, jakie wciąż obijają się o uszy.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Spróbujmy najpierw przedstawić to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to jednostka ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, który jest jednostką ewolucji biologicznej. Nazwę tą zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy mnożą się za sprawą naśladownictwa, zaś w procesie ich rozprzestrzeniania się górę bierze dobór naturalny. Mówiąc prościej, memy to proste rysunki opatrzone podpisem, które najczęściej funkcjonują przy okazji jakichś wydarzeń, choć często są tworzone komentując politykę, sportowe czy inne głośne wydarzenia. Te fajniejsze są powielane i rozsyłane dalej, przykładowo w ramach portali społecznościowych, tam rzeczywiście oddziałuje tutaj reguła replikacji, niektóre memy natomiast gubią się gdzieś w otchłani sieci.

Polecamy też

Jak zachować anonimowość w sieci

internet
Dodał: Blogging Dagger
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z każdej strony otaczają nas reklamy. Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych tablic reklamowych a także broszur tak bardzo, iż przechodzimy obojętnie blisko nich. Rzecz jasna nie oznacza to, że nie mają na nas wpływu, ale jest on z pewnością mniej silny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci internetowej. Wyższość tych ostatnich polega nie tylko na większym wachlarzu możliwości. Pozwala także na personalizację treści. Korzystając z sieci zostawiamy po sobie niemało informacji, częstokroć całkowicie nieświadomie.


Kolejne zagadnienie jest także interesujące, ale odnosi się do zawodu.
copywriter
Dodał: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Kim jest copywriter oraz jakie ma copywriter zarobki? Zawód ten to po prostu człowiek od słowa, od wymyślnych sloganów i haseł reklamowych, lecz także od tworzenia dłuższych jak i krótszych artykułów. Tak naprawdę to zadania dla copywritera są bardzo zróżnicowane, często nawet nie pisze on tekstu, a zapisuje pomysły, jakie później przekazuje zlecającemu. Copywriter zarobki ma różne, zależnie czy jest zatrudniony na własną rękę, w niewielkiej albo też większej agencji marketingowej.

analityka
Dodał: Laurie Sullivan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Następne równie ciekawe pojęcie to metoda swot. Jest to jedna z najbardziej popularnych heurystycznych praktyk analitycznych, która pomaga w uporządkowaniu wiedzy. Jest coraz bardziej powszechna także w polskich przedsiębiorstwach i organizacjach. Jest używana w każdym obszarze planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszego etapu analizy strategicznej. Przykładowo w naukach ekonomicznych jest używana do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska konkretnej organizacji, lecz również do analizy konkretnego projektu czy pomysłu biznesowego.
2019/10/17, 16:07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.