Który telefon komórkowy wybrać dla nestora?

Nasi rodzice oraz dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do dialogów na duży dystans. Najczęściej w domku był jeden telefon – stojący albo wiszący, zupełnie analogowy czy też z miniaturowym wyświetlaczem i – maksimum – przenośną słuchawką.
urządzenie
Dodał: TRANSCEND
Zaczerpnięte z: TRANSCEND


Świat się jednak zmienił. Obecnie telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, praktyczne, komputery (komputer stacjonarny) kieszonkowe, które to oferują setki dodatkowych zastosowań oraz funkcji. Wzrost opcji wiąże się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu komórkowego trzeba się nauczyć, zaś nauka ta może być niekiedy dość mozolna. Czym powinny się charakteryzować współczesne telefony dla seniora? Możemy przyjąć, iż najistotniejszymi cechami będzie łatwość obsługi, a więc duże przyciski, czytelny ekran oraz bezproblemowy interfejs.

Tylko teraz oceń Aparat cyfrowy FujiFilm X-E4 + zestaw akcesoriów ( uchwyt MHG-XE4 i uchwyt na kciuk TR-XE4 ) srebrny ten tekst, który jest bardzo zajmujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Dodatkowo ważne mogą się okazać ponadplanowe zastosowania, takie jak: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatora jak też solidność całej konstrukcji.


Możliwość sprawnego wybierania numeru (w wypadku kiedy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) będzie mieć znaczenie priorytetowe. Duże przyciski pozwalają też na łatwe odczytywanie zamieszczonych na nich cyferek. Warto rozważyć zakup telefonu wyposażonego w podświetlane przyciski. Telefon dla seniora nie będzie gadżetem i raczej nie będzie służyć do oglądania filmików oraz zdjęć. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma w tym miejscu znaczenia.
Istotniejszy jest jego kontrast i odpowiednia kolorystyka (rekomendowane kolory to żółć i pomarańcz), dzięki której wyświetlane dane będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz powinien zapewniać (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego bądź dzwoniącego numeru.
2021/11/24, 07:22:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.