Dlaczego należałoby zakupić swym dziadkom telefony dla seniora oraz czym się one charakteryzują?

Obecnie nie ma chyba na świecie osoby, która nie używałaby komórki. Czy pamiętasz, że wręcz Masajowie, przedstawiciele żyjącego w Afryce plemienia lepiącego swoje domy między innymi z odchodów własnych zwierzaków hodowlanych, również używają komórek?
Jak zatem nie zakupić najstarszym osobom ze swej familii, czyli swej babci i swojemu dziadkowi tego typu towaru jak telefony dla seniora? Przecież oni także pragną utrzymywać kontakt z członkami swej familii. Wszakże przy zakupie tego typu towaru należałoby pamiętać o kilku rzeczach. Nie jest to zasadą, ale takowe aparaty telefoniczne powinny mieć duże klawisze, dwukolorowy wyświetlacz i winny mieć prosty interfejs. Wiekowe osoby nie potrzebują miliona opcji tego typu jak kamera lub odtwarzacz mp3. Dla nich aparaty telefoniczne powinny umożliwiać po prostu prostą obsługę telefonu. Osoby wiekowe wielokrotnie mają już nieco słabszy wzrok, dlatego wielkie klawisze i wielkie oraz widoczne litery i cyfry oraz ikony są o wiele ważniejsze niżeli dotykowy monitor. Równie ważna w takowym aparacie telefonicznym jest bateria, jaka zapewni działanie urządzenia przez parę dni. Przecież starsza osoba może po prostu nie pamiętać o potrzebie codziennego naładowywania swojego telefonu.


Wikipedia
Dodał: Sony
Zaczerpnięte z: Sony


O czym jeszcze należałoby pamiętać, zakupując telefon dla seniora? Przykładowo o mocnej strukturze telefonu. Jak wiemy, takie urządzenia niezwykle wielokrotnie narażone są na upadki. W wypadku osób w podeszłym wieku niestety faktycznie o to nietrudno. A co z blokadą klawiatury? Naturalnie dobrze, żeby takowa istniała, lecz telefony dla seniora mogą posiadać tę opcję rozstrzygniętą poprzez przesuwanie fizycznego suwaka albo pokrętła.
Wtedy wystarczy wyłącznie 1 ruch dłonią, aby zablokować klawisze. Skomplikowana kombinacja klawiszy, którą w wypadku niektórych zwykłych telefonów należy wcisnąć, w przypadku seniorów mogłaby uczynić nie lada kłopot.
2020/02/08, 07:47:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.