Najistotniejsze reguły eksploatacji sprzętu AGD

O tym, jak bardzo konieczna jest pralka, nierzadko rozmyślamy dopiero wtedy, kiedy się zepsuje.


Jednakże starczy odpowiednio używać pralkę, ażeby służyła długo po upływie okresu gwarancji.


Pośród elementów, które w największym stopniu szkodzą pralce, wymienia się króciutkie odstępy między praniami, przepełnianie bębna albo twardą wodę. Życie bez sprawnej pralki dla większej części z nas byłoby na pewno kłopotliwe. Jednakże ochraniając pralkę nie jedynie wydłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy także skuteczność prania, zapobiegniemy zniszczeniu ciuchów oraz oszczędzamy na proszku do prania.


Wśród często występujących przyczyn awarii pralki wyszczególnia się uszkodzoną grzałkę, uszkodzony programator i usterkę pompy. W najgorszym wypadku urządzenie może przestać działać, a wręcz zalać łazienkę podczas prania. Częstym błędem, jaki popełniamy, użytkując pralkę, jest jej. Wkładamy do niego nadto wiele ciuszków naraz, co sprawia, że pralka zużywa więcej energii oraz wody, natomiast tkaniny gorzej się dopierają. Przeładowanie może również przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co pewien okres trzeba wykonać tzw. czyszczenie pralki, zatem puste pranie – nastawić program na najwyższą temperaturę, dołożyć środek piorący oraz uruchomić urządzenie bez wsadu. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.


Polecamy też

Czy posiadaliśmy procesor intel g3220?

sprzęt RTV w pokoju
Dodał: Tim Evanson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Potrzeba zaznaczyć, że dużo pomniejszych części składa się na to, abyśmy mieli szansę spokojnie używać z naszych komputerów.


Płyta wiórowa, płyty
Dodał: Preston Rhea
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Opróżniaj kieszenie pranych ubranek i systematycznie czyść urządzenie – nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.


W szufladzie nie powinien zalegać proszek, bowiem może to zablokować przepływ . Raz na około dwadzieścia wsadów dobrze jest wyczyścić filtr pompy z włosków czy też kawałków tkanin.
2022/11/29, 08:24:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.