Jak stać się komputerowcem

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób być świetnym informatykiem, musimy przede wszystkim wiedzieć, co to za jeden - ów programista?


To człek dla którego pojęcia takie jak dla przykładu konfigurator PC nie stanowią sekretu.
Żak pragnący znaleźć zatrudnienie i karierę w tym, co na ogół nazywa się branżą IT, stoi przed skomplikowanym zadaniem nie tylko stąd, iż powinien nauczyć się nieprostych rzeczy, tylko przede wszystkim z tej przyczyny, że wyzwaniem jest podołać nieklarownym, bezładnym, sprzecznym wewnętrznie oczekiwaniom przemysłu IT. Stąd ażeby sobie z tym poradzić, warto mieć nie jedynie wiedzę fachową, którą - w zasadzie - daje uczelnia, lecz także orientować się, czym tak naprawdę będą projekty IT, w których przyjdzie nam wykonywać pracę.


Rugged USB 3.0 marki LaCie
Dodał: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl


Tylko ten, kto chce zostać wynalazcą bądź naukowcem, projektować nowe systemy operacyjne, konstruować nowe języki - niech postara się być komputerowcem. To możemy świetnie realizować na informatyce na działach matematyki. Drudzy niech starają się zostać specjalistami IT, na jakich jest duże zapotrzebowanie. Co powinni umieć specjaliści IT? Tak naprawdę konieczne będą im dwa typy umiejętności: owe czysto technologiczne oraz szersze, obejmujące jak największy zakres inżynierii oprogramowania. Z punktu widzenia potrzeb przemysłu IT, to są odmienne rodzaje wiedzy, różne zdolności, tak jak w budownictwie konieczni są architekci, inżynierowie przeróżnych kategorii, robotnicy oraz technicy.
Niestety, dalej dużo kierunków studiów nazbyt koncentruje się na szczegółach technicznych. By na to zaradzić, musimy inżynierię oprogramowania poznawać samemu, studiach podyplomowych.
2020/06/03, 07:49:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.