Podczas przygotowywania imprezy należy pamiętać nie tylko o dobrej muzyce oraz nagłośnieniu, ale również o odpowiednim oświetleniu

Zorganizowanie niezapomnianej imprezy to spore wyzwanie. Poza niezaprzeczalnymi elementami, o których każdy pamięta, takimi jak: klasowi artyści , profesjonalne nagłośnienie, czy też duża scena. trzeba pamiętać również o oświetleniu, albowiem to ono zapewni odpowiedni nastrój i klimat.


W pełni profesjonalne oświetlenie imprez wybieramy w zależności od rodzaju imprezy. Inaczej oświetlimy kameralną imprezę w klubie, a w inny sposób koncert w plenerze. Bez znaczenia jaki rodzaj imprezy chcemy jednakże wyprawić, nasza kompletna instalacja oświetleniowa powinna składać się z kilki elementów. Najważniejszym z nich zazwyczaj jest projektor. Mamy tutaj do wyboru dwie odmiany, a mianowicie profilowe i jednosoczewkowe. Te pierwsze są w kształcie charakterystycznej tuby i wytwarzają światło o ostrych brzegach. Z uwagi na swą specyfikę najlepiej radzą sobie na imprezach plenerowych, gdzie mogą oświetlać elementy z dużych odległości. Kolejnym urządzeniem wchodzącym w skład instalacji oświetleniowej jest naświetlacz, który również występuje w dwóch rodzajach: symetrycznym i asymetrycznym. Pierwszy charakteryzuje się szerokim rozsyłem strumienia światła, toteż dobrze nadaje się naświetlenia dużych obiektów, natomiast drugi stosuje się w miejscach gdzie chodzi o równomierne natężenie światła. W aspekcie oświetlenia imprez powinno się także napomnieć o ruchomych głowach i reflektorach studyjnych. Ledowe ruchome głowy pozwalają nam sterować wiązką światła, co daje bardzo ciekawe efekty. Reflektory studyjne natomiast przeważnie stosuje się w studiach fotograficznych, jednakowoż mogą być one również bardzo przydatne przy próbach sfotografowania szczególnych momentów podczas trwania danej imprezy -.


Konkludując, organizacja dobrej imprezy to spore wyzwanie.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to do sprawdzenia są kolejne wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.

Poza oczywistymi rzeczami, jak na przykład: dobra muzyka, nagłośnienie, czy też odpowiednia scena musimy jeszcze pamiętać o profesjonalnym oświetleniu, albowiem to ono jest gwarancją uzyskania zamierzonego klimatu.
2022/12/03, 07:33:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.