Chciałbyś korzystać z cudów architektury, lecz nowoczesne systemy rozczarowują cię? Lepiej uzbrój się w cierpliwość

Wiele metropolii staje się fortecą galerii handlowych. Gdzie by nie spojrzeć tam buduje się następny obiekt z zastosowaniem biurowo-handlowym. W centrum miasta punktów na szklisty budynek znajdzie się naprawdę dużo, lecz już niezupełnie dla strefy parkingowej.


bramka obrotowa
Mamy wolny weekend i rozważamy co zrobić z tak dużą ilością czasu. Po chwili zastanowienia wpadamy na wspaniały pomysł. Ten przecudny wolny czas mamy zamiar poświęcić na spacer po galerii handlowej. Wszakże w tygodniu nie mamy na to czasu, natomiast w weekend i tak wszystko jest otwarte. Obiecujemy sobie, iż może jednak nie przebędziemy tam całego dnia, tylko jego małą część, by mieć czas na inne porywające czynności.

Rzeczywistość wygląda troszkę inaczej. Zanim na dobre rozbudzimy się w sobotni ranek, na zakupach pojawiamy się około południa, później unaocznia się trudność, gdyż system parkingowy nie nadąża za tak liczną gromadą zainteresowanych. Spędzamy w kolejce kolejne kilkanaście minut. Nareszcie dochodzimy do drzwi galerii i zaczynamy ogromne „buszowanie”. Między 14-tą a 15-tą zaczynamy być głodni i przecież nie ma sensu wyłącznie dlatego kończyć wcześniej zakupów, dlatego też idziemy na możliwie ostatnie piętro, na którym odszukamy krocie specjałów w postaci różnego typu fast food’ów. Następnie ciągniemy nasz spacer po galerii w poszukiwaniu następnych zdobyczy.

parking samochodowy
Wreszcie z obiektu wyłaniamy się w przedziale 17:00 – 18:00, o ile można w tym miejscu użyć słowa nakreślającego prędkie mechaniczne poruszanie się do przodu. Elektroniczny system obsługi klienta zawodzi cię po raz drugi i rezultatem tego jest czas, który masz sposobność przeznaczyć na słuchanie muzyki, udoskonalenie makijażu bądź dyskusję z pasażerem, ponieważ nie tak szybko wydostaniesz się na zewnątrz. Parkingi pod ziemią to cudowny patent, który gwarantuje komfort eksploatatorów biurowców albo konsumentów galerii handlowych. Prawdopodobnie nie jesteśmy sobie w stanie wyimaginować jak wyglądałoby miasto, jeśli raptem w okolicy danego budynku miało zaparkować parę tysięcy samochodów. Zwyczajnie nie byłoby takiej sposobności.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany w tym serwisie tekst, śmiało sprawdź jeszcze towarzyszące informacje - one również są warte uwagi.

Z dwojga złego, zapewne jesteśmy w stanie udźwignąć paręnastominutowe korki.

Zupełnie inaczej by to wyglądało, jeśliby ludzie używali tylko wysokiej klasy rozwiązań, takich jak wykonuje firma Transcom System.
2021/01/06, 18:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.