Które rozwiązanie będzie lepsze dla amatorów robienia zdjęć, zaawansowany kompakt czy cyfrowa lustrzanka.

Pośród wielbicieli robienia zdjęć bez przerwy się toczy spór, co wybrać, czy jedną z lustrzanek czy dobrego kompakta. Za lustrzanką bez wątpienia będzie przemawiać jakość fotografii, w rękach doświadczonej osoby naprawdę są one bardzo dobre.


xperia
Dodał: Falcon® Photography
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Lecz bez wątpienia wadą lustrzanek są koszty związane z ich zakupem. Nie starczy bowiem kupno samego aparatu, lecz konieczny będzie również oddzielny obiektyw, przykładowo taki jak pentax 18-135, czy nawet kilka różnych obiektywów na różne okazje. Nawet przy najtańszym zestawie wszystko to wyjdzie nawet kilka tysięcy złotych, a to już jest dużo. Z kolei zaawansowane kompakty, takie jak na przykład panasonic lumix dmc-fz8, więcej wszystko będą miały zintegrowane w jednej obudowie, a ich cena jest znacznie przystępniejsza. Dzięki temu, że przeważnie wyposażone są również w mocnyzoom, to robić nimi można fotografie w bardzo różnych warunkach.


panasonic lumix dmc-fz8
Dodał: Ericsson User Experience Lab
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Niezapomniana fotografia ślubna w przestrzeni dużego miasta – czyli estetyka na tle nowoczesności

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Dodał: Knauf Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Knauf Sp. z o.o.
Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Jednak zanim wypowie się sakRAMentalne „tak” należy rzucić się w wir wielu pobocznych aktywności, których celem jest zapewnienie nieprzemijających pozytywnych wspomnień.


sprzęt
Dodał: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W przypadku zawodowych fotografów raczej zwyciężą lustrzanki, bo dają one też zupełnie inne możliwości niż najlepsze nawetkompakty. Lecz pośród amatorów kompakty mogą być znacznie praktyczniejsze, szczególnie jeśli kupi się jakiś model z najwyższej półki. Na pewno do takich się zalicza panasonic lumix dmc-fz28, jaki jest jedną z najbardziej udanych modeli w swojej klasie. Niezwykle interesująco prezentuje się także inny model tej firmy, a mianowicie panasonic gf1- zajrzyj.


Tak naprawdę nie jest to ani lustrzanka ani kompakt, gdyż nie posiadając klasycznego lustra jednocześnie posiada wymienne obiektywy. Aparat ten zyskał bardzo szybko popularność pośród klientów i jest obecnie chętnie kupowany.
2022/11/29, 08:49:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.