W jaki sposób zostać strażakiem oraz jakiego rodzaju to daje korzyści?

Istnieje parę zawodów, w których chcą działać w przyszłości dzieciaki. Takim zawodem często jest strażak, do którego zadań zalicza się nie jedynie gaszenie pożarów, ale także pomoc przy wystąpieniu klęsk żywiołowych lub choćby przy niektórych wypadkach na drodze.


straż pożarna
Dodał: MAURO CATEB
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Folie - z czego konkretnie bywają produkowane i jakie mają właściwości?

Przenośny dysk twardy My Passport® Slim™
Dodał: WD
Zaczerpnięte z: WD
Wbrew pozorom zastosowanie folii w życiu codziennym jest tak naprawdę bardzo szerokie - dość często nawet i nie zdajemy sobie sprawy, iż "w" albo "na" konkretnej rzeczy ona ogólnikowo się znajduje.


Są dwa warianty, w jakie można zostać pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz ochotę poznać omawiany temat, obejrzyj więcej (www.a-pro.pl/hurtownia-elektryczna/) a z pewnością uzyskasz ważne wiadomości na przedstawiany wątek.

Pierwszym z nich jest służba przygotowawcza. Kandydat powinien spełniać kilka podstawowych wymagań. Nie może być osobą karaną za żadne przewinienie, musi również być obywatelem RP, posiadać przynajmniej średnie wykształcenie oraz korzystać w pełni z uprawnień publicznych. Do pracy w takiej służbie jak straż pożarna wymagane jest też posiadanie właściwych zdolności tak fizycznych, jak i psychicznych. Jeżeli w takiej jednostce organizacyjnej obecne są niezajęte etaty, prowadzony jest nabór nowych pracowników. Polega on na ocenie rekrutów na bazie przedstawionych dokumentów. Naturalnie niezbędna jest również rozmowa kwalifikacyjna czy też test wytrzymałościowy. Poza tym komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę poziom wykształcenia rekrutów. Jeśli posiadają oni pomocnicze prawa np. płetwonurek, to będzie to miało pozytywny wpływ na końcową ocenę.


Drugim wariantem, w który można by stać się strażakiem w PSP to służba kandydacka, którą wypełnia się w jednej ze szkół PSP. Powinna ona jednak kształcić kandydatów w systemie dziennym.

Nasz tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na następne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj czyszczenie obiektywów w poniższy link.

Skończenie takiej uczelni oferuje prawo używania tytułu inżyniera albo magistra pożarnictwa. Jest również tytuł technika tej profesji.


Niezależnie od tego, jest to służba mundurowa wiążąca się z dużym niebezpieczeństwami, zatem pracownikom straży pożarnej przysługuje prawo do wcześniejszej emerytury. Ponadto sama świadomość przynoszenia pomocy oraz prestiż związany z wykonywaniem takiego zawodu także nie są bez znaczenia.
2020/06/14, 07:51:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.