Domeny - a więc, kilkanaście słów na temat tego, co warto jest na ich temat wiedzieć

Co to bywa domena? Co zwykle możemy otrzymać, gdy ją wykupimy? Ile może ona nasze osoby kosztować? Jakie powstały końcówki wspomnianych domen, jakie dokładnie istnieją ich odmiany i co tak napraWDę znaczą? To wszystko oraz jeszcze więcej bez najmniejszego problemu zajdziesz w środku naszego nowego - w tej chwili przez nas pisanego oraz poprzez Ciebie czytanego - artykułu!
Windows 8
Dodał: Microsoft Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Microsoft Sp. z o.o.


Nasz dzisiejszy temat, czyli Domeny, to temat dla sporej liczby osób natykających się na to konkretne zagadnienie w sieci, temat w rzeczywistości niejasny. Choć wiemy, iż bywa to powiązane wraz z tworzeniem stronki internetowej, no to nie wiemy, co to bywa konkretnie i co nam to tak naprawdę daje. A jak to się okazuje, domena to mówiąc króciutko wykupienie praw do posiadania konkretnej nazwy stronki internetowej, a także kryjącego się tuż pod nią adresu typu e-mai. Domeny występują w kilku rodzajach, a bywają to domeny: globalne (czyli międzynarodowe), typowo krajowe, oraz lokalne, nie wspominając już o tak nazywanych domenach "funkcjonalnych". dokładnie każda spośród tych domen posiada osobiste końcówki.
Najbardziej popularna jest nie wątpiąc w to na terenie państwa Polskiego końcówka "pl" (czyli nasza standardowa), (a więc typowa dla witryn polskich), "com" (przeznaczona dla międzynarodowych) czy też typu "eu" (przeznaczona dla witryn z wnętrza krajów Unii Europejskiej) chociaż istnieje ich o wiele bardziej dużo - wszystko jest uzależnione od kraju, w którym to się mieszka, jednak ów"ten konkretny system oznaczeń zostaje dokładnie ten sam. Kupno domeny bywa kwestią bardzo różną, gdyż wszystko jest zależne od okresu, na jaki chcemy wykupić domenę i jakie usługi dodatkowe do tego będziemy potrzebować.
2020/03/11, 07:43:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.