Telefon komórkowy dla dziadka i babci - który kupić?

Telefony komórkowe z biegiem lat przestają być domeną młodych i "dorosłych". Coraz liczniejszą i coraz bardziej wymagającą grupą odbiorców stają się ludzie starsi.


Nie ma się czemu dziwić, telefon nie jest narzędziem służącym wyłącznie do rozrywki oraz pracy.


Zapewnia kontakt z krewnymi, a w wielu nagłych przypadkach może uratować życie. Jaki musi być aparat telefoniczny dla dziadka? Większość telefonów ma raczej nieduże guziki.

Prezentowane w niniejszym tekście treści są naprawdę warte zainteresowania, ale kliknij także ten użyteczny wpis (http://www.znam.swidnica.pl/produkty/autoklawy/klasa-profi/) - on na pewno również Cię zaciekawi.

W końcu fabrykanci zdążają do tego, ażeby urządzenie było względnie małych rozmiarów, ale miało przy okazji duży wyświetlacz. W rezultacie litery są naprawdę małe. Czasami można nie zdawać sobie z sprawy z tego. Lecz co jeżeli tenże telefon trafi w dłonie osoby starszej, jakiej wzrok nie jest najlepszy i która nie zna układu znaków na klawiaturze? Telefony dla seniora muszą więc posiadać większe a także wyraziste guziki, dodatkowo dobrze a także jasno podświetlane. Samo wykonanie klawiszy również nie będzie bez znaczenia. Z przycisków powinno korzystać się pewnie i wygodnie.


Polecamy też

Kupujemy nowy telefon – zweryfikuj najświeższe modele

case na telefon
Obecny poziom rozwoju technologii sprawia, iż niemal codziennie słyszymy o jakiejś nowince, który lada moment wychodzi na rynek. Akcesoria technologiczne stały się niemal nieodłącznym elementem naszej codzienności, obecnie mało kto wyobraża sobie spędzenie dnia bez telefonu czy laptopa, narzędzia te naprawdę ułatwiają nam życie. To dzięki nim mamy dostęp do Internetu, możemy nawiązać kontakt z ludźmi, którzy żyją na innych kontynetach, akcesoria te upraszczają także takie czynności jak zakupy czy zapłata rachunków, a w dzisiejszych czasach, kiedy każdy gdzieś biegnie, jest to szalenie istotne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. A robienie zakupów online ucieszy niejedną dziewczynę.


telefony dla seniora
Dodał: NEO24.pl


Ekran musi być z pewnością wyrazisty, a wszelkie wyświetlane na nim elementy powinny być idealnie widoczne. Wielkość nie ma dużego znaczenia. Istotne, by litery oraz cyfry nie były za małe. Widowiskowość, mnóstwo skrótów a także wizualizacje to fragmenty absolutnie zbędne. Interfejs musi być prosty i maksymalnie intuicyjny. Na ekranie głównym użytkownicy mają znaleźć tylko najpotrzebniejsze detale.


Nauka obsługi telefonu komórkowego nie dla każdego należy do zabawy. Dla wielu ludzi może okazać się po prostu trudna. Obecnie wielu producentów ma w swojej ofercie takie właśnie komórki.
2020/03/20, 07:32:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.