W jakiej sytuacji pomocna jest tzw. konwergencja różnych technologii?

Czy wiesz, jak nazywa się budynek lub pokój, w którym mieści się sprzęt służący do przechowywania funkcjonującej infrastruktury informatycznej, zatem serwerów, sprzętów typu storage i infrastruktury sieciowej?
Jest to centrum informacji, jakie posiada bazę techniczną, mechanizmy oraz procedury zwiększające bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania serwerów, taką jak: redundancja serwerów, elementów sieciowych i dysków, systemy chłodzenia czy ochrony PPOŻ i kontrolę dostępu. Wszystkie będące w tamtym miejscu przyrządy muszą spełniać najwyższe standardy jakości, z tego też powodu nowoczesne data center musi gwarantować sterowanie różnymi hiperwizoRAMi, połączenia z chmurą hybrydową i implementacją infrastruktury konwergentnej. Najbardziej istotnym kłopotem jest jak największe migrowanie urządzenia z indywidualnych miejsc do hubów data center.

Omawiany materiał, który na tej podstronie posiadamy, jest niezwykle emocjonujący, ale warto ponadto przeczytać uzupełniające wiadomości - więcej pod wskazanym adresem (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/projektowanie-inzynierskie).

Osiągnięcie takiego efektu nie jest proste, jednak pomocna jest tutaj zgodność różnych technik. Wirtualizacja wprowadziła nowy styl użycia komputerów, a aktualnie wchodzi w obszar pamięci masowych i pracy sieciowej. Poza tym wykorzystywane bywają także cloud computing i opcje konwergencji zaplecza.


telefony
Dodał: Luca Viscardi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Dodał: Calvado
Zaczerpnięte z: Calvado


nowoczesne data center
Dodał: Emtec
Zaczerpnięte z: Emtec


Wspomnieć należy, że wirtualizacja serwera w ośrodkach danych jest obecnie dosyć często spotykaną, ale wirtualizacja sieci oraz pamięci masowej dopiero startuje. Pomysł wirtualizacji pamięci okazuje się być podobny do zamysłu wirtualizacji serwera. pamięć nie jest przypisana do poszczególnych serwerów czy nawet maszyn internetowych, odpowiednie rozwiązanie programistyczne tworzy grupę zasobów pamięci i zapewnia scentralizowane nią administrowanie.
Z tego też powodu w rezultacie przeróżne moduły związane z pamięcią mogą być prezentowane maszynie wirtualnej jako jednolity zasób, eliminując chęć oddzielnego zarządzania różnorakimi pamięciami dyskowymi.
2020/08/05, 07:49:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.