Lustrzanka EOS 70D – aparat dla amatorów

W dziale lustrzanek zadebiutował nowy produkt Canona – EOS 70D – adresowany do półprofesjonalistów. Producencki model, którego premierę ustalono na ostatnie dni sierpnia tego roku, zmienia swojego poprzednika– aparat EOS 60D i ma dużą okazję stać się silnym przeciwnikiem dla asortymentu Sony i Nikona podobnej klasy.
canon 70eos
EOS 70D to standardowa lustrzanka cyfrowa z wygodnym gripem oraz charakterystycznym dla egzemplarzy 60D układem przycisków. Aparat Canona posiada jednak sporo nowych rozwiązań. Został wyposażony, m.in. w matrycę APS-C o rozdzielczości 20,2 MP i przełomową technologię Dual Pixel CMOS AF, która usprawnia pracę autofocusa, zarówno na poziomie filmowania oraz fotografowania przy korzystaniu z trybu Live View. Dodatkowo, produkt został wyposażony w czuły sensor oraz 14 bitowy procesor Digic 5+, umożliwiający kreowanie zdjęć w zakresie czułości ISO od 100 – 12800 i z szybkością siedmiu klatek w ciągu sekundy.

Ewidentnie najbardziej spektakularnym dokonaniem Canona w odniesieniu do lustrzanki EOS 70D jest wbudowana matryca CMOS, w której na pojedynczy piksel przypadają aż dwie fotodiody.

Jeżeli pragniesz uzyskać podobne dane na opisywany temat, to w pierwszej kolejności zerknij tu i przenieść się do portalu, a odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo świeżych wiadomości.

Dzięki temu, fotografujący osiągnie znacznie ulepszone efekty, zarówno w zakresie uzyskiwania pożądanej ostrości oraz najlepszej jakości zdjęć.

Poza tym aparat EOS 70D, podobnie jak swój starszy brat, posiada wmontowany odchylany ekran LCD Clear View II , którego przekątna wynosi 3 cale, co ułatwia fotografowanie z wielu perspektyw i pod każdym kątem. Rozwiązanie, stosowane już w innych egzemplarzach lustrzanek, pozwala również na wydajne filmowanie (jakość Full HD). Użytkownik może skorzystać z obrotowych i dotykowych funkcji ekranu albo wizjera optycznego, jaki pokrywa aż 98 % kadru. Warto nadmienić, że nowoczesny system AF tworzy 19 punktów krzyżowych i jest dostosowany do fotografowania obiektów w ruchu z niebywałą ostrością. To sprawia, że aparat staje się niezastąpiony, np. w relacjonowaniu wydarzeń sportowych.

Najnowsza lustrzanka Canona została również wyposażona w funkcję Wi-Fi, umożliwiającą bezprzewodowe wysyłanie zdjęć oraz rozbudowane tryby i filtry, dzięki czemu można w prosty sposób kształtować niekonwencjonalne obrazy. Fotografujący mają do dyspozycji aplikację EOS Remote, która jest kompatybilna ze smartfonami, co pozwoli im, m.in. na operowanie wieloma funkcjami aparatu, takimi jak: ISO, ekspozycja, wyzwolenie migawki czy ostrość.

Polecamy też

Czym jest termopara? Do jakich rzeczy używane są tego typu urządzenia? Jakie rozróżniamy ich rodzaje?

termopara typu k
Dodał: Joe Miserendino
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W powszechnym użyciu znajduje się bardzo dużo zaawansowanych urządzeń, z jakich istnienia czasami nie potrafimy zdać sobie sprawy. Funkcjonowanie często opiera się na wykorzystaniu reguł chemii oraz fizyki, przez co czasami są to sprawy dosyć skomplikowane.


Canon EOS 70D to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcą kompleksowego aparatu z masą użytecznych funkcji. Dzięki temu każdy będzie mógł cieszyć się dobrą jakością obrazów i filmów nawet w trudnych warunkach. Rozbudowany technologicznie EOS 70D to idealny zestaw dla każdego półprofesjonalisty, który chce poszerzyć własne umiejętności w obszarze fotografii krajobrazowej albo przyrodniczej.
2021/05/12, 08:00:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.