Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych fachowców od urządzeń rtv i agd?

Wadliwy sprzęt potrafi skutecznie popsuć nastrój i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanym momencie. Dopóki wszystko działa bez zarzutów większość ludzi nie zwraca uwagi na właściwą konserwację i dostępność części zamiennych. Jednak jeśli stanie się najgorsze, zamiast od razu wzywać serwis, dobrze jest spróbować dokonać naprawy samodzielnie, pod warunkiem, że jest to bezpieczne.
Najbardziej nerwowe są momenty, kiedy sprzęt jest po gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Łatwo w takiej chwili stracić głowę i dać się oszukać. Zanim pojedziecie do fachowca, lub też pobiegniecie po nowy sprzęt, poczytajcie strony internetowe i blogi tematyczne, ponieważ są one źródłem wiedzy. Użytkownicy wymieniają się spostrzeżeniami i wzajemnie sobie pomagają. Większość często spotykanych usterek możecie usunąć samodzielnie. Musicie tylko dokupić niedziałającą część. Istnieje mnóstwo portali oraz hurtowni stacjonarnych i internetowych, które oferują najczęściej poszukiwane elementy zamienne, od części do krajalnic i blenderów po filtry, ładowarki oraz wiele innych - czytaj o serwisie North. Doświadczeni sprzedawcy często doradzają i dają praktyczne instrukcje. Dobrze jest posłuchać ich rad, ponieważ dzięki temu możecie oszczędzić nawet kilkaset złotych.
pralka
Dodał: US CPSC
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Drony - dla jednych fascynując y gadżet, dla innych instrument pracy

Dron z kamerą
Dodał: Peter Linehan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla licznych entuzjastów fotografii i filmu nowoczesne rozwiązania są nadzwyczaj kuszące. Coraz więcej atrakcyjnych ujęć jest współcześnie w cenie i nietrudno wskutek tego znaleźć kupujących i korzystniejsze zlecenia. Manewrowanie przyrządem filmującym do łatwych nie należy, jednakowoż dzięki samozaparciu da się tego w krótkim czasie nauczyć.


Od wielu lat panuje pogląd, że urządzenia rtv i agd w których przestanie działać elektronika są niemożliwe do naprawienia albo koszt naprawy przewyższa zakup nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca w przypadku zepsutej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że powie, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do kupienia. Zapytajcie wtedy o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w internecie lub hurtowni specjalistycznej. Dodatkowo będziecie mogli zaznajomić się z cenami i oszacować koszt wymiany - sprawdź sklep North. Nieznajomość cen jest niezwykle często wykorzystywana przez wyrachowanych pracowników serwisów. Jeśli już zdecydujecie się powierzyć im zakup i wymianę niedziałającej części, poproście o potwierdzenie zakupu oraz o gwarancję.


Bądźcie ostrożni i nie dajcie się wykiwać przez nieuczciwych fachowców, którzy z premedytacja wykorzystają waszą naiwność, bo są świadomi, że gdy urządzenie psuje się w najgorszym momencie, jesteście w stanie zapłacić każdą cenę, żeby sprawnie pozbyć się problemu. Popytajcie również w kilkunastu punktach napraw, żeby sprawdzić ceny.
2023/01/31, 07:13:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.