Czym jest marketing bezpośredni? Jakie są jego najbardziej popularne formy?

Marketing ma wiele postaci i narzędzi, jakie wykorzystywane są w bardzo różny sposób. Rozróżnia się różne formy marketingu, a popularnym typem jest marketing bezpośredni. Cóż to takiego? Co wykorzystywane jest w jego przypadku?


Takim marketingiem może zajmować się agencja marketingu bezpośredniego.


Kluczowe jest tutaj dokładne dobranie osób docelowych, do jakich skierowana jest oferta. Chodzi w tym wypadku o otrzymanie jakiegoś odzewu, odpowiedzi od takiej osoby, do której ofertę się kieruje. Za sprawą tego rodzaju działaniom można sprawdzić reakcje klientów, lecz też takie działania mają wpływa na tworzenie odpowiedniego wizerunku danej marki. Oczywiście chodzi też o sprzedaż produktów firmy, która ma miejsce przy pomocy różnego rodzaju kanałów sprzedażowych, jakie pomijają potrzebę udania się osobiście do sklepu.


Nowe laptopy HP z procesorem Intel Sandy Bridge
Dodał: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl


Polecamy też

Zadbaj o świeże powietrze w swoim domu

wentylator
Dodał: Florin Rosoga
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy z nas pragnie czuć się właściwie we własnym lokalu. Aranżujemy go wedle własnego gustu, robimy wszystko, żeby był on dla nas komfortowy. Lecz nie jedynie aspekty estetyczne są ważne w tym wypadku.


Dlatego, że w przypadku tego marketingu używane są dane osobowe ludzi, to bardzo ważnym zagadnieniem jest administrowanie danymi osobowymi. Nie będzie to wbrew pozorom łatwe, ponieważ jest tutaj cała masa regulacji ze strony prawnej, których należy przestrzegać w przypadku takich dużych baz danych. Są różne rodzaje marketingu zwanego bezpośrednim. Dość popularną formą jest sprzedaż na wysyłkę. Tutaj często dana osoba składa zamówienie z przesyłanych pod dany adres katalogów.


Telemarketing natomiast to telefoniczna forma kontaktu z klientem, który może zgłosić zamówienie przez telefon. Dobre rezultaty bez wątpienia daje sprzedaż artykułów bezpośrednio w domu u klienta. Tutaj natomiast potrzebna jest osoba, która produkt będzie prezentowała.
2017/12/05, 13:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.