Czym jest marketing bezpośredni? Jakie są jego najbardziej popularne formy?

Marketing ma wiele postaci i narzędzi, jakie wykorzystywane są w bardzo różny sposób. Rozróżnia się różne formy marketingu, a popularnym typem jest marketing bezpośredni. Cóż to takiego? Co wykorzystywane jest w jego przypadku?


Takim marketingiem może zajmować się agencja marketingu bezpośredniego.


Kluczowe jest tutaj dokładne dobranie osób docelowych, do jakich skierowana jest oferta. Chodzi w tym wypadku o otrzymanie jakiegoś odzewu, odpowiedzi od takiej osoby, do której ofertę się kieruje. Za sprawą tego rodzaju działaniom można sprawdzić reakcje klientów, lecz też takie działania mają wpływa na tworzenie odpowiedniego wizerunku danej marki. Oczywiście chodzi też o sprzedaż produktów firmy, która ma miejsce przy pomocy różnego rodzaju kanałów sprzedażowych, jakie pomijają potrzebę udania się osobiście do sklepu.


Nowe laptopy HP z procesorem Intel Sandy Bridge
Dodał: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl


Polecamy też

Wciąż smartfon, czy już mały laptop?

Portal NewConncet.info
Dodał: NewConncet.info
Zaczerpnięte z: http://www.newconnect.info
rozwój cywilizacyjny wymusza na producentach urządzeń elektronicznych wprowadzanie coraz większych unowocześnień. Nikt nie jest zdziwiony dostępem do internetu z każdego miejsca na Ziemi, czy błyskawiczny kontakt z bliskimi będącymi tysiące kilometrów od nas.


Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne firmy , które zajmują się produkowaniem telefonów komórkowych.


Dlatego, że w przypadku tego marketingu używane są dane osobowe ludzi, to bardzo ważnym zagadnieniem jest administrowanie danymi osobowymi. Nie będzie to wbrew pozorom łatwe, ponieważ jest tutaj cała masa regulacji ze strony prawnej, których należy przestrzegać w przypadku takich dużych baz danych. Są różne rodzaje marketingu zwanego bezpośrednim. Dość popularną formą jest sprzedaż na wysyłkę. Tutaj często dana osoba składa zamówienie z przesyłanych pod dany adres katalogów.


Telemarketing natomiast to telefoniczna forma kontaktu z klientem, który może zgłosić zamówienie przez telefon. Dobre rezultaty bez wątpienia daje sprzedaż artykułów bezpośrednio w domu u klienta. Tutaj natomiast potrzebna jest osoba, która produkt będzie prezentowała.
2017/12/05, 13:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.