Radzimy jak kupić udaną stronę internetową

Czy projektowanie stron internetowych to ciągle opłacalne zajęcie? Dziś, kiedy w internecie jest bardzo wiele bezpłatnych silników oraz layoutów stron, gdy za grosze można zakupić niezbędne zdjęcie, gdy tak w zasadzie każdy sam ma możliwość, by zrobić własną stronę internetową. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna - naturalnie, że tak.


Nie tylko grafika

strona internetowa
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Projektowanie stron internetowych to nie tylko stworzenie grafiki i dorzucenie jej do silnika. Mogłoby się zdawać, że przecież właściwie nic więcej nie ma tam do zaprojektowania. A to błąd. Każda dobra firma, trudniąca się projektowaniem stron zaczyna od badań. Na początku musimy określić do kogo strona (Sprawdź Więcej) ma być przeznaczona. Ważna jest płeć, wiek, bywa, że status materialny, być może zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to strona.

Funkcjonalność strony

Niezwykle ważnym elementem jest funkcjonalność strony. Zazwyczaj tworzy się wstępnie parę projektów, a następnie testuje na reprezentantach grupy docelowej użyteczność strony. Tak naprawdę nie da się opisać sztywnego wzoru. Wszystko powinno się jest sprawdzić robiąc badania, choćby fokusowe. Jeśli chcemy by strona idealnie odpowiadała wymaganiom użytkowników, a jednocześnie spełniała nasze wymagania, powinniśmy zaangażować osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa może budzić niepokój, jednak to nic strasznego. Growth hacker ma za zadanie za pomocą wprowadzania niewielkich zmian na stronie ustalić, jaki wariant sprawdza się najlepiej, który prowadzi do przyrostu liczby odwiedzających, wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Jeśli zsumujemy wszystkie te elementy, okazuje się, że tworzenie stron (co widać na stronie wymaga poczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, bycia na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami i jeszcze mnóstwa innych. Kiedy zatem decydujemy się na posiadanie strony internetowej znajdźmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić zaprojektowanie jej. Nie zapominajmy czego powinniśmy wymagać. Strona ( Odwiedź polecaną stronę www) to nie tylko grafika i silnik. To długie dni badań, które poprzedzają samo spięcie strony w całość.
2018/08/27, 07:17:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.