Zdobycze współczesnej techniki oraz nauki – jakim sposobem wpływają na normalne życie zwyczajnego człowieka?

Na przestrzeni wieków nauka zdobyła wiele nowych rozwiązań, które stały się fundamentami nowoczesnego rozwoju technicznego. Jaki wpływ miały te osiągnięcia na życie zwyczajnego człowieka? Przede wszystkim, pokonane zostały groźne choroby, które jeszcze do niedawna potrafiły zebrać rzeczywiście krwawe żniwo, jak na przykład dżuma, kojarzona ze epidemiami w średniowieczu.
Reklama zewnętrzna
Dodał: Jan Tik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Naturalnie, ochrona przed wieloma schorzeniami dotyczy w istotnej mierze krajów rozwiniętych, gdyż w najbardziej ubogich państwach dużo osób w dalszym ciągu umiera w wyniku epidemii. Na dodatek, warto zaznaczyć, że dzięki nauce świat stał się o wiele bezpieczniejszym miejscem. Człowiek mieszka w solidnych domach, w których nie jest narażony na ataki ze strony dzikich zwierząt i oddziaływanie niekorzystnych warunków klimatycznych. Ludzie potrafią też przewidywać przyjście wielu kataklizmów, między innymi trąb powietrznych, w związku z tym dużo łatwiej jest ograniczyć ilość ofiar i potencjalne zniszczenia. Nie oznacza to, że nauka posiadła władzę nad żywiołami, jako że ciągle wiele kataklizmów przychodzi niespodziewanie.


SDHC UHS-1 UltimateXX
Dodał: Kingston
Zaczerpnięte z: Kingston


Technika i nauka zaoferowała zwyczajnemu człowiekowi wiele nowoczesnych urządzeń, naprawdę przydatnych w codziennym życiu, takich jak między innymi telefony komórkowe, telewizory, kuchenki elektryczne oraz gazowe lub środki lokomocji. Oczywiście, te zdobycze techniki składają się z mniejszych zdobyczy, czyli funkcjonalnych części, jak chociażby zwalniaki. Bez wcześniejszego stworzenia tych pojedynczych części, nowoczesne urządzenia nie mogłyby istnieć. Na szczęście, dziś można kupić w zasadzie wszystkie rodzaje części i wymienić je jeśli odmówiły posłuszeństwa. Nowatorskie sprzęty proponowane są w rzeczywiście bardzo korzystnych cenach, wobec tego coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich kupienie.
Na przykład, jeszcze kilkadziesiąt lat temu posiadanie telewizora stanowiło dla niektórych Polaków jedynie odległe marzenie, natomiast dziś w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym można odnaleźć płaskie, duże telewizory, czasami umożliwiające oglądanie programów w 3D i zapewniające doskonałą jakość obrazu. To właśnie jest dobry dowód na współczesny postęp technologiczny.
2020/12/11, 07:44:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.