Jak wygląda zajęcie elektronika?

Elektronik to osoba, jaka zajmuje się instalacją, konserwacją oraz reperacją sprzętu komputerowego a także pozostałych przyrządów elektronicznych.


Elektronik jest człowiekiem wszechstronnym - zna się nie tylko na sprzęcie, lecz również na jego oprogRAMowaniu.
rzut - telefon
Dodał: Bernd Wiebus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zawód ten jest zawodem przyszłości, jako że elektronika ma obszerne użycie w wielu sferach życia. Elektronik potrzebny jest jako sprzedawca, kontroler jakości bądź konstruktor. Człowiek na takim stanowisku posiada wiele możliwości rozwoju i staje przed dużymi wyzwaniami. Dla elektronika nie stanowią żadnej zagadki nawet takie przyrządy jak oscyloskop cyfrowy.


Do wykonywania zawodu elektronika wystarcza wykształcenie średnie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest również znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, albowiem w zakładach produkcyjnych dużo urządzeń posiada instrukcje w obcych językach. W zakładach świadczących usługi dla osób prywatnych wymagane będzie posiadanie prawa jazdy. Osoba na takim stanowisku powinna mieć następujące cechy: zainteresowania techniczne, cierpliwość, spostrzegawczość, talenty manualne, komunikatywność. Do tego elektronik musi na bieżąco pogłębiać własną erudycję, monitorując ciekawostki techniczne, na przykład w specjalistycznej prasie.


obiektyw
Dodał: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym albo usługowym. Pracując w zakładzie wytwórczym, elektronik często przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, gdzie zajmuje się głównie montażem układów elektronicznych.
Z kolei praca w zakładzie usługowym to głównie kontakt z klientem. Elektronik wyrusza do klienta i pracuje samodzielnie - wykrywa uszkodzenie Urządzenia oraz w miarę możności likwiduje szkodę na miejscu.
2023/01/31, 07:15:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.