Jaki telefon nabyć dla seniora?

Seniorzy mają problemy z obsługą telefonów komórkowych, w szczególności tych, które posiadają najbardziej zaawansowane funkcje. Bardzo wielu z nich nie jest w stanie przyuczyć się obsługi smartfona, jako że ma kłopoty ze wzrokiem jak też gubi się w bogactwie opcji.


Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem drogiego przyrządu, kiedy przypadkowo coś się naciśnie.


Z tych przyczyn telefon komórkowy dla seniora powinien być nieskomplikowany oraz oferować owe opcje, jakie są niezbędne do telefonowania. Podczas wybierania smartfona dla seniora musisz zwrócić uwagę głównie na niedrogie modele telefonów komórkowych. Posiadają one co niemiara cech korzystnych ze względu jednostki w starszym wieku.

Gdy uznasz, że użyteczne okazałyby się uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij ten link i przeczytaj ponadto pozostałe wiadomości (https://tokarnia-sosenka.com.pl/wielkanoc-decoupage).

Nadzwyczaj znaczący będzie kształt – starsza osoba korzysta z telefonu przeważnie w domku, zaś ogromny rozmiar telefonu będzie jego plusem – taki model trzyma się znacznie wygodniej, aniżeli malutki. Większość seniorów utyskuje na to, że ma problem z trafieniem w przyciski telefonu, co dyskwalifikuje praktycznie nieduże modele, jakie posiadają nieduże przyciski. O wiele wygodniejsze jest używanie telefonu, jaki posiada wielkie przyciski (kliknij i zobacz również - promet przyciski) z wyraźnym skokiem. Jeszcze lepszą opcją jest troszeczkę zapomniana obecnie funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, że klawisz został aktywny, lub wręcz czytania wszelkiej z cyfr na głos.


Polecamy też

Mnóstwo osób w dzisiejszych czasach słucha muzyki - nie żyje chyba ktoś, kto by jej nie słuchał

hotele
Dodał: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Homo sapiens od od początku istnienia kochał muzykę. W taki sposób uzewnętrzniał swój charakter, ale także integrował się ze społecznością, której był członkiem.


Oprogramowanie
Dodał: Dell Inc.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ekran telefonu nie musi posiadać dużej przekątnej – o wiele bardziej liczy się to, jak duże są litery. W sklepie przetestuj, jak bardzo możesz zwiększyć czcionkę i czy jest ona czytelna dla seniora. Im łatwiejsze jest wybieranie numeru, tym korzystniej.


Pewne modele mają z tyłu notes, w którym możemy napisać numery do tych osób, do których często się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy będzie więc najbardziej odpowiedni dla osoby starszej.
2021/05/01, 08:09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.