Jak marketingowcy testują efekty swojej strategii?

Statystyka to zmora sporej liczby ludzi. Nieistotne, czy jesteś humanistą, lekarzem, czy przedstawicielem nauk ścisłych, statystyka na pewno cię dosięgnie. Jak efektywnie z nią sobie dać radę?

obliczenia finansowe
Dodał: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dla przykładu fachowcy od marketingu muszą kreować jak najbardziej efektywne kampanie reklamowe, ale powinni do owego posiadać doświadczenie oparte na uczciwych danych.

Warszawski Festiwal Nauki
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/


analiza statystyczna
Dodał: Darwin Bell


W tym wypadku na pomoc przychodzi im królowa nauk a ściślej rzecz ujmując - statystyka. Wszakże ktokolwiek musiał obliczyć która strategia reklamowa jest najbardziej skuteczna. Jaka strategia przyniosła lepszy wynik, a która mniej korzystny. Wiadomości takie przynosi analiza statystyczna poszczególnych strategii promocyjnych. Sporo dodatkowych informacji przeczytasz na tej stronie . Przykładowo elektronik może utworzyć oparty na czujniku ruchów czujnik liczący wchodzące do marketu osoby. Na podstawie analizy statystycznej uzyskiwanych z licznika interesantów danych, właściciel sklepu może określić, jaka reklama korzystniej trafiła do swych odbiorców. Tak właśnie mogłaby działać analiza statystyczna. A znajdzie wykorzystanie w znacznie większej liczbie wypadków.

Rzetelna firma oferująca te usługi winna w sposób odpowiedni w pierwszej kolejności skonsultować nasz projekt pod kątem metodologicznym. Może proponować w tym zakresie wszelakie porady z tym związane. Następnie winna przygotować uzyskane dane do całościowej analizy. Następnym krokiem będzie statystyczna analiza danych wraz z konieczną interpretacją - najlepsze statystyczne analizy danych. Można pokusić się o samą analizę, bez interpretacji danych. Usługa wtedy będzie nieco tańsza. Firma zagwarantuje również wsparcie merytoryczne po realizacji zlecenia, jeżeli zajdzie taka konieczność. Wsparcie trwać może aż do chwili całkowitego zamknięcia projektu na przykład do obrony pracy dyplomowej.

Polecamy też

Baza danych okazuje się istotna dla analityki danych, zatroszcz się o optymalne warunki wykonywania obowiązków

serwer
Dodał: philippa law
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Analityka okazuje się jedną z najważniejszych kwestii w biznesie. Pomaga wyciągać wnioski z podejmowanych działań i zdobytych na tej płaszczyźnie danych. Wspomniane dane gromadzone są i przechowywane w postaci baz danych. To naprawdę pomocne narzędzie, które znacznie podnosi wygodę i precyzję dokonywania określonych analiz. Jednakże należy wiedzieć, z którymi bazami danych może się mieć do czynienia i w jaki sposób dobrze wykorzystywać kryjący się w nich potencjał.
2018/07/12, 08:57:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.