Chorwacja – co warto zwiedzić?

Zastanawiacie się gdzie pojechać na pamiętne wczasy? Sugerujemy Chorwację – piękne państwo położone na południu Starego Kontynentu, umiejscowione nad Adriatykiem.


To wyjątkowe miejsce jest edenem dla amatorów żeglowania, rowerzystów, ludzi kochających przyrodę i historię, spragnionych wypoczynku leniwego oraz czynnego.
ist


Słowem – dla każdego znajdzie się coś fajnego. Co prawda Chorwacja nie będzie już taka tania, jak jeszcze kilka lat temu, lecz wciąż warto tutaj przyjechać. Kraj ten ma cudowną (powyżej 5800 km) linię nadbrzeżną, z czego 4000 km przypada na wysepki i klify. Samych wysp w Chorwacji jest 1185 a wyłącznie około 50 jest zaludnionych.

Jeśli musisz skontrolować rzetelność informacji umieszczonych tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj u źródła (autopietrzak.pl/) a zdobędziesz stuprocentową gwarancję w takiej kwestii.

Największe z chorwackich wysepek to: Krk i Hvar. Ist jest to piękna wysepka leżąca w Chorwackiej części morza Adriatyckiego.


Natomiast południowo – zachodnią cześć Chorwacji zajmują Góry Dynarskie, a wschodnio - północna cześć tego fantastycznego państwa to Nizina Panońska. O niepowtarzalności tego miejsca może zaświadczać to, iż na terytorium Chorwacji utworzono aż siedem parków narodowych! Niezależnie czy wybieramy się do Chorwacji na króciutki urlop i zamieszkiwać będziemy w jednym miejscu, czy może skusiła nas wycieczka objazdowa, jest kilka miejsc, które powinniśmy koniecznie zobaczyć. Jest to Zagrzeb, metropolia Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorkiem w środku miasta. Amatorzy zabaw docenia bogate życie nocne stolicy. Drugim miejscem wartym odwiedzenia jest Dubrownik który jest swoistą wizytówką Chorwacji.
Miasto to znaleźć można na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamieniste ulice są wręcz fantastyczne, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przybywających tu podróżników), iż możesz się na nim ślizgać.
2022/11/30, 08:19:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.