Co jest interesującym rozwiązaniem na kontrolowanie dostępu do pomieszczeń użyteczności publicznej?

Do wielu obiektów czy też miejsc, do których dostęp musi zostać z jakichś powodów kontrolowany, ich właściciele instalują specjalny typ bram, które zmuszają do konkretnych zachowań.
Może tutaj chodzić o wymóg okazania biletu wstępu lub jedynie o to, żeby można było przechodzić przez nie w sposób zorganizowany.


wymagania
Dodał: Sweex
Zaczerpnięte z: Sweex


Bajkonur
Dodał: Western Digital
Zaczerpnięte z: Western Digital


W zależności od danego miejsca mogą to być bramki obrotowe, które posiadają pojedyncze lub dwa ramiona. Są także bardziej rozbudowane modele. W przypadku takich instalowanch wewnątrz jakiegoś obiektu, zazwyczaj są zainstalowane na wysokości ok.http://rfid.zone/oferta/ (przejdź do strony)1 m, natomiast te zewnętrzne mogą mieć około dwa m wysokości. Są wykonane dla przykładu ze stali albo aluminium. Niezależnie jednak od konkretnego surowca, charakteryzują się one najlepszą jakością, żeby gwarantować bezpieczeństwo oraz bezproblemową eksploatację nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Są one stosowane w takich miejscach masowego użytku jak dworce, lotniska czy też muzea. Takie bramki są wyposażone w specjalistyczne ramiona, których liczba jest zależna od konkretnego modelu bramki.


Przy bramkach obrotowych mogłyby być zainstalowane takie systemy kontroli wejścia jak możliwość sprawdzania biletów albo karty pracowniczej. Przeprowadzane to może być dla przykładu za pomocą plastikowych kart. Automatyczne bramki obrotowe zaopatrzone są w siłowniki, z kolei bramki ręczne mają zamki albo rygle.
Wszystkie takie urządzenia wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie osoby, która przez tego typu przejście przechodzi. Ponadto zarówno producenci, jak i sprzedawcy tego typu bramek często oferują także montaż oraz serwis takich urządzeń.
2022/06/22, 16:31:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.