Jak wybrać pralkę? Która najlepsza?

Wchodząc do sklepu w poszukiwaniu zwykłej pralki, która spełniać ma podstawowe funkcje, okazuje się, że nie jest to proste zadanie.


Fabrykanci oferują bez liku modeli, które mogą różnić się między sobą wszystkim – zaczynając od sposobu ładowania, kończąc na rzadko spotykanych czy też tak zwanych „inteligentnych” funkcjach.
Powstają mnogie pytania tyczące się wyboru: która pralka nada się do naszej łazienki? Która będzie lepsza? Która lepiej sprawdzi się przy licznej rodzinie, a która w nieogromnej łazience? Przed wybraniem się do sklepu, trzeba zastanowić się nad oczekiwaniami oraz wymogami. Powinno się wziąć pod uwagę parę najistotniejszych cech pralek, które zaważą na wygodzie użytkowania, a także samego rozlokowania sprzętu w łazience. Pojemność. Przy kupnie Gorenje pralki będzie to jeden z najistotniejszych czynników, który przede wszystkim zależy od wielkości familii, a także ilością miejsca w docelowym pomieszczeniu. W handlu dostępne są modele, których ładowność wynosi od 3 do nawet 10 kg. Gdy pralka przeznaczona będzie dla singla albo pary w nieogromnym mieszkaniu, powinniśmy zainwestować w niewielkie urządzenia o pojemności do 5 kg.


oceniamy strony internetowe
Dodał: Southbank Centre
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Klasa energetyczna. Podobnie jak w innych przyrządach AGD, wytwórcy zobowiązani są do oznakowania klasy efektywności energetycznej pralki, znajdującej się na specjalnej etykiecie.

Bardzo pasjonuje Cię poruszana w tym miejscu tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten link i zdobądź pomocne info (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja)!

Klasa komunikuje o jednoletnim zużyciu prądu wyrażonym w kW/h.
Podział obejmuje 7 stopni, oznakowanych od litery A+++ (największa efektywność) do D (najmniejsza) oraz zależna jest od współczynnika efektywności energetycznej.Poszukując oszczędnej pralki, warto zwrócić uwagę nie wyłącznie na klasę energetyczną, ale również zużycie wody w czasie pojedynczego cyklu prania.
2022/09/02, 07:49:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.