Od czego pochodzi nazwa Gorenje pralki i dlaczego warto się nimi zaciekawić?

Czy pamiętasz, że kiedyś wypranie ubranka polegało na zamoczeniu go w przykładowo rzece? Obywatele stosowali również inne procedury do których zaliczało się grzmocenie ubraniem o skały w celu "wybicia" brudu z materiału.
Z upływem terminu stwierdzono, iż do prania korzystniej nadaje się gorąca woda niż zimna. W 1797 roku powstał początkowy prototyp tary, która stała się przełomowym wynalazkiem.


odbicie - kominek
Dodał: uroczysko.net.pl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Na szczęście dzisiaj pojawiają się już Gorenje pralki, które znane są na całym globie ze swej skuteczności i jakości. Nazwa Gorenje pralki pochodzi od małej wioski na Słowenii, w której w 1950 roku otwarto zatrudniający zaledwie dziesięć person Okręgowy Warsztat Metalurgiczny Gorenje. W obecnych czasach Gorenje pralki produkowane są przez koncern będący jednym z ośmiu kluczowych wytwórców znacznego sprzętu AGD na calutkim świecie.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię poinformować, że kolejny ciekawy fakt (http://www.qit-networks.pl/) czeka na Ciebie na nowej stronie - zanurz się w niej z radością.

Jednak nawet w dzisiejszych dniach globalizacji, Gorenje pralki produkowane są wyłącznie na terenie Starego Kontynentu. Warto wspomnieć, że pierwsza pralka automatyczna Gorenje opuściła linię montażową już w 1964 r.


Już wtenczas firma Gorenje pralki nie zapewniała swym interesantom tylko znakomitej jakości wyrobów, ale również, w wypadku potrzeby, także naprawę i obsługę pogwarancyjną. Dzięki temu podejściu do petenta korporacja otrzymywała dodatkowe zaufanie w oczach różnych ludzi. A jakie są w ogóle te Gorenje pralki? Ciche, skuteczne, energooszczędne.
Zaliczają się do tak zwanej jakości oszczędności A+++, co znaczy, iż potrzebują bardzo niewiele energii elektrycznej. A 1200 obrotów na 60 sek., które zapewniają Gorenje pralki to naprawdę bardzo dużo. Pozostałymi słowy Gorenje pralki nie wyłącznie piorą, ale również suszą pranie.
2021/08/07, 10:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.