Czy złącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

W roku 1996 na rynek komputerowy zawiatały kable posiadające złącza typu USB. Aktualnie dobrze każdemu znane, przeszły na początku trudną ścieżkę. W tym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.


Pionier wszystkich dziś sprzedawanych złączy typu USB, to jest USB 1.


zamontowana klimatyzacja
Dodał: Mike Prosser
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


usb mini
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


0 był czymś nowym. Z jakiego powodu? Pierwotnie, zanim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele pozostałych maszyn miało własne złącza, co było niedogodne dla twórców pierwszych komputerów stacjonarnych, gdyż wybitnie komplikowało to składanie komputera - patrz na usb sandisk.


Niestety, ale czas pokazał, iż łącza USB 1.0 mają parę wad, z tego powodu jak najszybciej wymyślono ulepszoną wersję USB 1.1, która wprowadziła kilka zmian. Mianowicie, zwiększała szybkość transporu danych z procesora i co ważniejsze nie niszczyła się tak szybko.

Ta oferta canon powershot g3 x jest niezwykle interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość danych na omawianą tu kwestię, to znajdziesz je tutaj.

Aktualnie producenci PCtów odchodzą od produkcji w swych maszynach złączy typu 1.0 lub 1.1, co niestety zmusza nas abyśmy albo kupowali przejściówki albo kompatybilne urządzenia. Na szczęście istnieją jeszcze wytwórcy pierwszych rodzajów złączy USB, którzy mają w ofercie tanie wymienniki, wówczas gdy nasze stare przewody się zużyją, natomiast firmowych już nie mamy możliwości dostać. Jedną z tych marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca obecnie najlepsze złącza (zobacz wtyczki przemysłowe) typu USB na północnej półkuli. Z tego powodu USB SanDisk jest renomowanym przez twórców komputerów złączem, jakie oferuje ogromną szybkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdziemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo małych cenach. To jest właściwie przyczyną zdumiewającego sukcesu firmy SanDisk, iż nie zaprzestała produkcji łączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast nowa generacja czyli 2.0 posiada zamontowane łącze USB mini, które, jak informuje producent jest następną rewolucją, gdyż, oferuje przesył informacji z szybkością nawet do 2 Gb/s oraz możliwość -


Polecamy też

Kursy i szkolenia, które uproszczą Ci rozwój profesjonalny

Szkolenie dla pracowników
Dodał: Fabrice Florin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób stara się nieustająco wzmacniać swoje kwalifikacje zawodowe, gdyż rozwój zawodowy może mieć istotny wpływ na nasze życie. W pracy zawodowej pracodawca nieraz wymaga określonych umiejętności i kwalifikacji, na dodatek dzięki trwałemu progresowi możemy piąć się w górę po szczeblach kariery i przykładowo starać się o awans.


dron
Zaczerpnięte z: pixabay.com


luźnego powiększania długości kabla, bez jakiegokolwiek spadku prędkości transferu danych.


Łącza typu USB, nazywane fachowo uniwersalną magistralą szeregową stały się przyczyną rewolucji toteż aż do naszych czasów są podstawowym złączem w praktyce we wszystkich maszynach. To łącza USB pozwoliły na ujednolicenie wytwarzania PCtów. firma SanDisk jest aktualnie najlepsza pośród wszystkich producentów.
2020/02/09, 12:28:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.