Prezentujemy najlepsze obiektywy dla fotografów

Dla osób pasjonujących się w fotografii niezwykle ważną sprawą jest dobór odpowiedniego oraz jak najlepszego obiektywu. Właśnie on jest podstawowym punktem w celu stworzenia najpiękniejszych fotografii.


W głównej mierze kupowanym przez fotografów – zarówno amatorów, jak też specjalistów – jest obiektyw sigma 17-50mm.
Wyróżnia się takimi cechami, jak stałe światło oraz bardzo dobry zakres z kątem. Ma on też stabilizację obrazu, jak również ultradźwiękowy napęd autofokusa, co jest ważne podczas tworzenia idealnych fotografii. Soczewka ma uniwersalny zoom oraz waży względnie niewiele. Można go stosować z różnymi markami aparatów. Także i zachowanie w środku kadru jest bardzo przejrzyste, na co każdy fotograf przede wszystkim zwraca swą uwagę. Obiektyw sigma 17-50mm został wyposażony w przysłonę F2.8, w związku z czym najlepiej nada się on do takich rodzajów fotografii, jak portret czy krajobraz.


sigma 17-50mm
Dodał: Chris F
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ultraszerokokątnym obiektywem stosowanym w lustrzankach cyfrowych jest sigma 10-20mm, niezwykle popularny wśród fotografów. Zwiększa to fakt, iż obiektyw ten został niegdyś nagrodzony statuetkę TIPA. Jest zbudowany z czternastu części, a waży jedynie 470g.

Jeżeli masz pewność, że informacje na opisywany wątek będą dla Ciebie użyteczne, to odwiedź proponowany artykuł (https://rfid.zone/tagi-rfid-rodzaj-nosnika/), który z pewnością takie wiadomości ma.

Został on również oznaczony złotym paskiem z serii EX, a to potęguje jego wspaniały wygląd. W centrum kadru ma bardzo dobrą jakość obrazu, jak również sprawny i cichy autofokus. Sigma 10-20mm idealnie sprawdza się podczas pracy z ostrym światłem - .
Jest też smukły, w związku z czym bez problemu zmieści się nawet w przysłowiowej „kieszeni”. To obowiązkowa część w torbie każdego fotografa, jak też dobrego fotoreportera.
2022/12/01, 07:44:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.