Jaki aparat telefoniczny zakupić dla seniora?

Nasi rodzice jak też dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do dialogów na odległość. Z reguły w domu był jeden telefon – stojący lub wiszący, w pełni analogowy czy z miniaturowym wyświetlaczem i ruchomą słuchawką.


Drink Mint Julep
Dodał: FuturePR
Zaczerpnięte z: FuturePR


Świat się jednakże odmienił. Współcześnie telefony to z reguły w pełni autonomiczne, funkcjonalne, kieszonkowe komputery, jakie oferują setki ponadprogRAMowych działań oraz zastosowań. Wzrost potencjału łączy się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi smartfona musimy się nauczyć, natomiast nauka owa może być czasem niezwykle mozolna.


Polecamy też

Czy chińskie produkty są warte polecenia? O czym dobrze pamiętać? Czy można zarekomendować firmę ZTE?

technologia - panorama
Dodał: Rafael Nepô
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie jest tak wiele profesjonalnych firm, iż trudno zdecydować się na coś naprawdę idealnego. To z pewnością może wynikać z obawy, iż decydując się na taką firmę, to utracimy szansę na skorzystanie z innych możliwości.


Czym winna się charakteryzować dzisiejsza komórka dla seniora? Możemy uznać, że najistotniejszymi cechami będzie prostota obsługi, a zatem duże przyciski, możliwy do czytania wyświetlacz oraz bezproblemowy interfejs. Co więcej istotne mogą się okazać dodatkowe funkcje, takie jak: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatorka jak też niezmienność całej konstrukcji. Możliwość sprawnego wybrania numeru, (w razie gdy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada przesłanie priorytetowe, i tak jest np. komórkach ze strony . Wielkie przyciski pozwalają na bezproblemowe odczytanie umieszczonych na nich cyfr. Warto rozważyć kupno telefonu wyekwipowanego w podświetlane guziki.


Komórka dla seniora od Maxcom S.A. nie będzie gadżetem i właściwie nie będzie służył do oglądania filmów oraz fotografii. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma tutaj istoty.


Ważniejszy jest jego kontrast oraz właściwa kolorystyka (rekomendowane kolory to pomarańcz i żółty), dzięki jakiej wyświetlane informacje będą bardziej widoczne. Wyświetlacz winien gwarantować (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego czy telefonującego numeru. Może być to przykładowo telefon klapka.
2019/11/26, 07:16:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.