Co wskazane jest wiedzieć wybierając instalacje oświetleniową do domu?

Salon to swego rodzaju wizytówka domu. To miejsce spotkań, ale również wypoczynku oraz relaksu. Stąd warto uwydatnić oświetleniem jego charakter a także zaakcentować aranżację wnętrza. W tym wypadku nie starczy jedno oświetlenie sufitowe. Wskazane jest pokusić się o bardziej wyrafinowaną kombinację oświetlenia.


lampa sufitowa
Dodał: U.S. Army
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Klasycznym wyjściem jest lampa podłogowa ze ściemniaczem (sprawdź przykłady: Nowoczesne lampy podłogowe) a także punkty świetlne w postaci kinkietów, lamp stołowych, podłogowych jak też dekoracji świetlnych dla przykładu z opraw do obrazów, podświetleń półeczek a także kompozycji oczek halogenowych czy żarówek LED. Zastosowanie złożonego oświetlenia przez połączenie światła ogólnego z punktowym a także przy dodatkowym uwzględnieniu układów regulacji intensywności światła zapewnia swobodne konstruowanie klimatu pomieszczenia jak też zapewnia funkcjonalność jak także oszczędność. Inna ilość światła jest niezbędna przy spotkaniu towarzyskim, a inna przy odpoczynku, a także stosownie do pory roku jak też ilości światła dziennego.
Oświetlenie główne (na przykład żyrandol, lampa ponad stołem) są częstokroć uzupełniane lampami stołowymi. Lampa podłogowa wysyła znaczną ilość światła na sufit zapewniając w rezultacie subtelne rozproszone światło odbite, sprzyjające odpoczynkowi. Zazwyczaj tego rodzaju lampy mają ściemniacz jak też źródło światła o sile od 100 do 500W (z reguły żarówka tradycyjna bądź halogenowa). Producenci oferują lampy sufitowe dla dzieci w najprzeróżniejszych wersjach, np. z dodatkowym regulowanym ramieniem wyposażonym w żarówkę mniejszej mocy z funkcją do oświetlenia miejscowego. Polecamy stronę: LampyDoDomu. Bardzo ciekawe efekty możesz uzyskać instalując kinkiety na ścianach. Ich nadrzędny walor to zdobienie pomieszczenia, podkreślanie kolorystyki, przykładowo struktury gipsów dekoracyjnych, itp. Kinkiety w zależności od wykonania mogą oświetlać pomieszczenie światłem odbitym od sufitu oraz ściany bądź świecić wprost poprzez dekoracyjne klosze.
oświetlenie kuchni
Dodał: SKOFF
Zaczerpnięte z: SKOFF


Wybierając lampy wiszące kuchenne należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. (Warto zajrzeć: lampy wiszące kuchenne). Oprócz tradycyjnie już stosowanego rozwiązania w postaci oprawy na suficie w centralnej części kuchni warto zainstalować oświetlenie miejscowe pod szafkami kuchennymi.
2022/03/17, 16:23:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.