Świetny pomysł na hobby, a może raczej kosztowne zabawki dla bogaczy, czyli kilka słów o modelarstwie rc

Modelarstwo rc, tzn. modele, jakie są sterowane na odległość za pomocą fal radiowych. Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył o tym, aby mieć mały model samochodu wyścigowego ze zdalnym sterowaniem?
akumulator lipo
Ostatnimi czasy modelarstwo rc jest coraz bardziej popularne, a czas kiedy dostępne było praktycznie jedynie dla pasjonatów, którzy sami własnoręcznie budowali swoje modele mamy na szczęście już dawno za nami. Sklepy modelarskie rc mają w swojej ofercie bogaty wybór zarówno gotowych modeli a także elementów potrzebnych do ich budowy. Od czego jednak zacząć przygodę z modelarstwem? Modele możemy generalnie podzielić na jeżdżące, pływające a także latające. Naszą zabawę z modelarstwem trzeba zatem rozpocząć od wyboru rodzaju modelu, jaki będzie nas interesował. Dla początkujących amatorów poleca się modele, jakie nie są za bardzo trudne w kontrolowaniu. Rozmaite sklepy modelarskie rc (np. ) oferują takie modele już za kilkaset złotych.

Polecamy też

Nowe technologie jeśli chodzi o lodówki - a więc w jaki sposób wybrać znakomite urządzenie?

w biurze
Dodał: Mike McCune
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach na rynek wychodzi coraz więcej urządzeń zaopatrzonych w technologie, które dawniej nawet się nam nie śniły. Gdy byliśmy dziećmi wrażenie robiły na nas modele do sklejania, a teraz możemy mieć urządzenia, które zrobią za nas właściwie wszystko. Jednym ze szczególnie przydatnych sprzętów gospodarstwa domowego jest lodówka.


Następnym krokiem będzie wybór rodzaju napędu, jaki zostaniezastosowany w naszym modelu. Obecnie do napędu modeli stosuje się silniki spalinowe, które potrzebują odpowiedniego paliwa nitro, czyli odpowiedniej mieszanki nitrometanu, lub silniki elektryczne, jakie wymagają odpowiednich źródeł energii, jak np. akumulatory lipo, tzn. litowo-polimerowe. Napęd spalinowy polecany jest jednak dla bardziej doświadczonych,ponieważ ich obsługa jest znacznie wymagająca, a ponadto konieczne jest odpowiednie przygotowanie, a właściwie dotarcie silnika oraz regulacja. Najbardziej skomplikowane są oczywiście modele latające, które wymagają niezwykłej wprawy do tego, by nimi sterować. W modelach samolotów stosuje się również silniki odrzutowe.

wnętrze akumulatora samochodowego
Dodał: Dilshan Jayakody
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ze względu na rozmiary takich modeli, jakie osiągają nawet ponad sto centymetrów długości oraz tyle samo rozpiętości skrzydeł, a także prędkości jakie mogą one osiągać, czyli do 250 km\h takie modele są naprawdę niebezpieczne i wymagane jest duże doświadczenie, aby nimi kierować. Ceny takich modeli są też odpowiednio większe. Za najmocniejsze modele z silnikami odrzutowymi trzeba zapłacić aż kilka tys. zł. Początkujący amatorzy modelarstwa rc powinni jednak postawić na modele jeżdżące z silnikami elektrycznymi wyposażone w akumulatory lipo. Modelarstwo rc może być kosztownym hobby, ale by rozpocząć z nim przygodę wcale nie musimy dysponować ogromnymi środkami. Wystarczy odwiedzić sklepy modelarskie rc i kupić swój pierwszy model, a z pewnością uśmiech długo nie będzie schodził nam z twarzy.
2018/09/24, 07:13:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.