Które obiektywy powinien mieć w kolekcji pasjonat fotografii?

Każdy pasjonat fotografii dąży do tego żeby robić idealne zdjęcia. Oczywiście nauka oraz praktyka nie wystarczą, bo liczy się także to jakiego rodzaju sprzęt mamy. Ogromnie ważne tu są obiektywy. Osoby fotografujące. rzadko kiedy mają tylko jeden obiektyw. Raczej jest to duży zestaw kupowany latami. Niestety nie jest to tani zakup, dlatego też wyboru dokonuje się zazwyczaj skrupulatnie i po dłuższym przemyśleniu. Jakie jednak obiektywy będą dobre na początek, które opłaca się na pewno sobie kupić?
Pierwszym obiektywem, który dostajemy razem z zakupionym aparatem jest tak zwany kitowy. Jest on całkiem uniwersalny, doskonały na początek. Świetnie sprawdzi się na wycieczki, spotkania. Spokojnie możemy go zabrać na wakacje ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Oprócz tego nie kosztuje tak dużo dlatego w razie uszkodzenia nie poniesiemy strasznej straty finansowej. Natomiast po jakimś czasie, kiedy już nacieszymy się naszym nowym aparatem zobaczymy też jego ograniczenia. Z pewnością zapragniemy kupić coś o innych możliwościach. Tego typu przykładem jest teleobiektyw. Zapewne każdy fotograf przechodził okres fascynacji zdjęciami makro, to znaczy takimi gdzie używamy bardzo dużych zbliżeń. Chodzi najczęściej o fotografowanie przyrody, na przykład owadów czy ptaków.
obiektyw
Dodał: Eugene Romanenko
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Warto kupić polecane obiektywy firmy Sigma i radować oczy świetnymi fotografiami

sigma 18 200 dc os
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Dla tych, co wchodzą w fascynujący świat miłości do fotografii oraz dla profesjonalnych użytkowników aparatów poleca się obiektywy firmy Sigma. Zapewniają one bowiem wysoką klasę robionych zdjęć.


Tego typu możliwości właśnie daje teleobiektyw. Daje możliwość użycia całkiem sporego powiększenia. Interesującą propozycją są produkty firmy Sigma, które występują w najróżniejszych wersjach - . Rzecz jasna tego typu sprzęt zajmuje dużo miejsca, z czym oczywiście musimy się liczyć zabierając je ze sobą na przykład na wyjazd.

Następnym rodzajem obiektywu, jaki zapewne po jakimś czasie nabędziemy będzie obiektyw jasny. Robi on zdjęcia bardziej plastyczne, niemal trójwymiarowe. Ważną zaletą tych obiektywów dla niektórych może być efekt rozmytego tła, jaki czyni bardziej atrakcyjnymi zwykłe codzienne zdjęcia. Stają się one jakby żywsze. Także jak w przypadku obiektywów kitowych, nie będzie on zajmować sporo miejsca, co jest wielkim plusem jeżeli chodzi o noszenie go cały czas powieszonego na szyi. Rzecz jasna jest jeszcze szereg innych obiektywów z bardzo interesującymi efektami, jednak nie są one czymś koniecznym. Takim przykładem jest szło typu rybie oko, które robi bardzo charakterystyczne zdjęcia. Na pewno wyjątkowe, ale przecież nie będziemy używać takiego samego efektu za każdym razem, bo w końcu nam spowszednieje.

Jeśli przedstawiony tekst zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-58-Limitowany-ROZOWY-SLEEVE-LANYARD/62) - wejdź na ten link oraz poczytaj więcej.

/J]
2020/05/09, 07:30:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.