Zrób dobre wrażenie na innych - zatroszcz się o swój image

Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, co więcej my sami również oceniamy osoby, jakie spotykamy podczas swego całego życia. Robimy to świadomie bądź podświadomie, dlatego nawet wtedy, gdy mówimy, że nie można oceniać książki po okładce, odrobinkę nie mówimy prawdy, bowiem to, co dana osoba „mówi” o sobie niewerbalnie, naprawdę nadzwyczaj mocno oddziałuje na to, w jaki sposób odbiera ją środowisko. Sami w takim razie przez swój ubiór, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych ludzi klasyfikowani na setki rozmaitych sposobów.

szkolenie
Dodał: Caro Griffin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakiej sytuacji jesteśmy, znakomicie będzie, jeśli odnajdziemy się w miarę szybko, dostosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy innych to, jacy są i czego mogą od nas oczekiwać.

Gdy będziesz zdania, że umieszczone w tym artykule informacje są ciekawe, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku imprezy integracyjne poznań. Będą tam równie przydatne dane.

To wszystko to kompetencje miękkie, jakie naprawdę dobrze uzyskać. Dlaczego? Jeśli nie będziemy wiedzieli, jak się zachować w określonych sytuacjach, nasza pozycja z góry może być uznana za skreśloną.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tu, a znajdziesz więcej ocr faktura tego typu materiałów.

Nawet jeśli będziemy pełni pozytywnych chęci, przygotowani merytorycznie, właściwie nastawieni, to bez wiedzy na temat procesów odbywających się w ludzkiej psychice nigdy tak właściwie nie nauczymy się, w jaki sposób osiągać sukces w relacjach między ludźmi.

Porównaj:

Polecamy też

Wrodzone zdolności - w jaki sposób je rozwijać

elektronika
Dodał: Kitmondo Marketplace
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Już od najmłodszych lat możemy dostrzec pomiędzy maluchami wyraźne różnice indywidualne. Dotyczą one szybkości oraz poprawności rozumowania, mnogości i oryginalności pomysłów, tempa i łatwości wykonywania rozmaitych działań.


Nie możemy zaprzeczyć, iż charakter interpersonalny ma tak samo spotkanie z piękną dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, jak również pierwszy dzień w nowej pracy, odwiedziny u przyszłych teściów czy załatwianie spraw przez studentów w dziekanacie. Te wielorakie uwarunkowania powodują, że wcielamy się w różne role oraz dopiero wtedy, kiedy zgadniemy, jak mamy w danej roli się prezentować, będziemy potrafili elastycznie dopasowywać się do zmieniających się bezustannie zdarzeń.

Nie chodzi w tym miejscu bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Kwintesencja sprawy tkwi w tym, by zrobić pozytywne wrażenie, zostając ciągle sobą. Jeśli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu jakiegoś dnia odkryjemy, iż nasze relacje z ludźmi ulegają znacznej poprawie oraz nawet nieprzyjemna przeważnie urzędniczka nagle, dzięki naszemu postępowanie, potrafi załatwić nasza sprawę szybko oraz bez narzekania. Jest to coś absolutnie niezwykłego, dlatego też warto poćwiczyć swe kompetencje miękkie. Będą przydatne one tak samo w pracy, jak i w życiu osobistym.
2021/01/11, 07:30:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.