Katowice jako stolica Górnego Śląska rozwijają się bardzo prężnie. Co korzystnie zobaczyć w Katowicach?

Najważniejsze miasto na Górnym Śląsku może zaskoczyć swoim urozmaiceniem. Z jednej strony – nowoczesne centrum, gdzie wyrastają błyskawicznie nowoczesne biurowce. Z drugiej strony nie brak w Katowicach zabytkowych kamienic oraz osiedli robotniczych, w tym takich znanych miejsc, jakimi są z pewnością Nikiszowiec oraz Giszowiec.


kobieta na zakupach
Dodał: blu-news.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pomimo nowoczesnego stylu miasta, obok nowoczesnych budowli, jesteśmy w stanie tu znaleźć ciekawe zabytki, jak gmach Teatru Śląskiego czy potężną bryłę katedry wzniesionej w okresie międzywojennym. To, co jest symbolem Katowic, możemy ujrzeć już przy wjeździe do miasta. To słynny „Spodek” – imponująca oraz zaskakująca swą formą hala widowiskowo – sportowa, szczególnie poznana z organizacji licznych imprez. To także Superjednostka – wielki blok, jaki stoi w pobliżu Spodka.

Nie brak i w Katowicach starszych budowli, a w ścisłym centrum zaskakują swym urokiem liczne kamienice z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Istnieją też pomniki, przy czym tym najbardziej ważnym jest Pomnik Powstańców Śląskich. Na miłośników historii i sztuki również czeka w Katowicach wiele atrakcji. Tu ma swą siedzibę Muzeum Śląskie, z którym sąsiaduje Biuro Wystaw Artystycznych, i stawia już na promocję sztuki współczesnej. Całkowitą rewelacją jest także galeria utworzona na rondzie, jeszcze parę lat temu znanym z tworzących się korków, aktualnie dumnie nazywanym Rondem Sztuki.

W dzisiejszej panoramie miasta będą dominować jednak wysokie biurowce, które często zachwycają swymi formami. Nic więc dziwnego – nowoczesne oblicze miasta jest wynikiem zainteresowania nim ze strony licznych firm, jakie pragną w centrum Katowic posiadać swoje centrale. W efekcie biznes w Katowicach będzie się rozwijał coraz lepiej, a samo miasto wabi firmy nie tylko polskie, ale i z zagranicy. Coraz więcej też w Katowicach nowoczesnych centrów handlowych, więc zakupy w Katowicach dokonywane są przez mieszkańców całego Górnego Śląska. Dużo osób przyjeżdża do Katowic aby nabyć produkty takie jak te:


sklep komputerowy
Dodał: Microsiervos Geek Crew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielka ilość tu marketów spożywczych, ale też budowlanych i elektronicznych. Miasto rozwija się bardzo szybko, w najbliższych latach ten trend stanie się na pewno jeszcze bardziej wzrostowy. Górny Śląsk to tak naprawdę region o ogromnych możliwościach, a Katowice jako najbardziej ważny ośrodek miejski spełnia znaczącą rolę. Korzystnie tu się pojawić i wpaść na zakupy takich produktów - gra komputerowa Counter Strike.
2020/05/08, 07:25:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.