Gdzie kupić potrzebne części do naprawy sprzętów domowych?

Wielu zapaleńców urządzeń muzycznych wraca do urządzeń stworzonych w latach 70 bądź 80 minionego wieku. Był to okres niezwykle dynamicznego rozwoju sprzętu audio i odtwarzaczy płyt analogowych. Na dzień dzisiejszy na giełdach i w internecie można nabyć prawdziwe perełki z tamtych lat, za niewielkie pieniądze.


Zestaw kina domowego marki Philips
Dodał: Philips
Zaczerpnięte z: Philips
Niestety, urządzenia tego typu z biegiem lat ulegają degradacji – rezystory tracą swoje właściwości, kondensatory bywają uszkodzone a transformatory skorodowane. Na szczęście reperacja tego rodzaju sprzętu nie należy do skomplikowanych i wielu amatorów dobrego brzmienia wykonuje to na własną rękę, używając elementów dostępnych w sklepach i za pośrednictwem sieci WWW.

Wzmacniacze audio
Wzmacniacz to urządzenie, wzmacniające sygnał pochodzący z urządzeń (gramofon, odtwarzacz CD, magnetofon itp.) i później przenosi go na zestaw nagłaśniający. Urządzenia te pracują w dużym obciążeniu, co oznacza że po pewnym czasie wykorzystywania taki sprzęt może być już poważnie zużyty i wymaga niekiedy naprawy. Odświeżenie wzmacniaczy audio (Radia podtynkowe) opiera się zwykle na wymianie każdego tranzystora, oporników i pozostałych pomniejszych części elektronicznych, oraz na wyczyszczeniu płytki drukowanej. Części zamienne można znaleźć w każdym sklepie elektronicznym, ich listę można odszukać w instrukcjach serwisowych, które są do wglądu na forach miłośników takiego sprzętu, np. tu znajdziesz potrzebne elementy do naprawy: części wymienne North.pl.

Gramofony
Gramofon jest prostym urządzeniem zmieniającym analogowy sygnał z płyty winylowej na sygnał elektryczny, który później jest dostarczany do wzmacniacza. Aktualnie sprzedaje się niezbyt dużo tego rodzaju urządzeń, toteż ich ceny są niezbyt wysokie. Amatorzy analogowej płyty niejednokrotnie decydują się więc na zakup bardzo starego urządzenia, wymagającego jedynie drobnej naprawy. Najczęstszym problemem występującym w starych gramofonach jest zużyta igła. Na szczęście, na stronach internetowych można znaleźć igły gramofonowe (zamów: north.pl wymienne gramofonowe igły) do praktycznie każdego modelu wkładki gramofonowej, jakie były wykorzystywane w chętnie kupowanych modelach. Należy mieć jednak na uwadze, że igła gramofonowa jest wykonana z diamentu i jest jedną z najdroższych części w całym urządzeniu. Urządzenie może wymagać poza tym prawidłowego ustawienia i wymiany paska napędowego. Są to jednak proste czynności, jakie krok po kroku są zilustrowane w sieci.
2023/02/15, 07:33:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.