Chiptuning - hit czy kit?

Wyższa moc oraz mniejsze spalanie? Realne - starczy, że zafundujesz napędowi chiptuning. Zobacz, kiedy takowa modyfikacja skończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.


Tuning może obejmować przeróżne podzespoły samochodu (dla przykładu silnik) jak też może być wykonywany z założeniem dokonania rozmaITych celów. Pewnym z nich jest podniesienie siły jak też momentu obrotowego napędu przy równoległym obniżeniu poziomu spalania. Najodpowiedniej jest go przeprowadzić poprzez coraz to popularniejszy w naszej ojczyźnie tak zwany chiptuning. Zrealizowany profesjonalnie przez kompetentnego mechanika przynosi bardzo dobre następstwa i co ważne, powiększa również poziom bezpieczeństwa podróżowania.


telewizory
Dodał: Robert Couse-Baker
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zwalnik


Polecamy też

Jaki telefon nabyć dla seniora?

Oprogramowanie
Dodał: Dell Inc.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Starsze osoby miewają kłopoty z obsługą telefonów komórkowych, szczególnie tych, jakie posiadają w najwyższym stopniu zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie jest w stanie przyuczyć się obsługi smartfona, albowiem ma problemy ze wzrokiem a także gubi się w bogactwie opcji.


Dochodzi do tego strach przed uszkodzeniem kosztownego sprzętu, jeżeli przypadkiem coś się naciśnie.


Wytwórcy wozów częstokroć pozostawiają w motorach duży zapas wielu parametrów po to, by „uwalniać” je w nowocześniejszych modelach albo dopasowywać do oprzyrządowania, rozmiarów, bądź też masy konkretnego auta. Dokładnie ten sam silnik może posiadać aż parę różnorodnych wartości mocy jak też momentu obrotowego. Wykorzystując chiptuning, zatem modyfikację seryjnego oprogramowania komputera sterującego napędem mamy możność regulacji oraz wydobycia „ukrytych” parametrów w szerokim zakresie dowolności. Niewłaściwie uskuteczniony zabieg chiptuningu przez "domorosłych ekspertów" niemających stosownego zaplecza technologicznego i oczywiście wiedzy najczęściej kończy się kłopotliwymi konsekwencjami. Takich zmian "na oko", bez pomiarów na hamowni nie da się poprawnie przeprowadzić.


Niejednokrotnie wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po dwa razy, albowiem żadna z tych operacji nie dawała oczekiwanego następstwa. Okazuje się w przyszłości, że nie mogła przynieść ponieważ auto posiadało nie przyuważoną, nierzadko banalną usterkę.
2019/10/25, 07:20:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.