Jakiego rodzaju możliwości będzie obecnie dawać wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży ukazały się pierwsze okulary, jakie miały przenosić graczy wirtualnej rzeczywistości. Tym sposobem możliwe było zaobserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, gdyby widziało się wszystko naprawdę.


Takie były
gra na xboxie
Dodał: Crosa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
założenia teoretyczne, lecz rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te zamierzenia. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, aby wszystko mogło funkcjonować tak jak chcieli tego twórcy, samo urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało problemy ze stanem zdrowia grających. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. W roku 2012 pojawiły się współczesne gogle wirtualnej rzeczywistości, o dużo większej ilości możliwości niż pierwszy model. Ale https://kamrec.pl/pl/c/Dlugopisy-z-kamera/19 obecnie technologiczne możliwości są nieporównywalnie inne, dzięki czemu współczesne Google działają znacznie lepiej niż pierwsze ich odmiany. Po pierwsze oferują dużo lepszą jakość wyświetlanego obrazu, ale także wygodę użytkowania. Zdobywają one coraz więcej popularności, po pierwsze będą z nich korzystać gracze, ale zaczynają zdobywać również kolejne obszary.
kamera
Dodał: Joe Kunzler
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, jakie można robić w takich goglach, są filmy. Lecz nie takie, jakie wszyscy znamy, czyli oglądane na ekranie, lecz w tak zwanej technologii 360.


Filmy takie nagrywane są przez system paru lub nawet parunastu kamer, przez co dostaje się możliwość oglądania obrazu z praktycznie każdej strony. Filmy w tej technologii oglądać można na smartfonach oraz komputerach, ale najbardziej niesamowite wrażenie będą robić w goglach.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Więc czytaj to projektowanie sieci, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wystarczy przekręcić w nich głowę w obie strony, aby zmienić kąt spoglądania na daną scenę. W sklepach pojawiają się już kamery 360, dzięki którym kręcić można samodzielnie takie filmy. Te proste z nich dysponują kilkoma niezależnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane wersje mogą ich mieć nawet kilkanaście. Dzięki temu można kręcić nawet w amatorskiej formie filmy, które na każdym mogą zrobić duże wrażenie.
2020/05/16, 07:58:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.