Machiny wzmagające zdolność produkcyjną i wydobycie

Istota ludzka, dążąc do ulepszenia warunków życia, do coraz pełniejszego i łatwiejszego zaspokojenia swoich potrzeb materialnych, zaczął posługiwać się sprzętami, mechanizmami, a w końcu machinami.
serwer
Dodał: ell brown


widok - dom
Dodał: Sergey Galyonkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Urządzenie mechaniczne jest plonem człowieka, zagwarantowanym do wykonywania pracy przydatnej ceną siły. Bardzo uciążliwa praca w sztolniach jest już w całości zmechanizowana przy zastosowaniu ciężkich czerparek, pogłębiarek, zwałowarek, oraz przenośników. W górnictwie w coraz to szerszym zakresie stosuje się urządzenia, dzięki którym wzmaga się zdolność produkcyjna i wydobycie, także usprawnia warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery wykorzystywane w sztolni podziemnej, to maszyny i urządzenia do urabiania, załadunku, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to maszyny przesuwne, czy też chodzące. Machiny i narzędzia do realizowania wykopów roboczych, to urządzenia samojezdne, bądź przesuwne.

Tutaj opublikowana jest podobna strona przedstawiająca tego typu kwestię. Sprawdź także podobny świeży tekst (http://www.qalcwise.com/reselling_pl) na opisywany temat. On też jest warty poznania.

W górnictwie wykorzystywane są również maszyny stacjonarne, jakie za pomocą lin przemieszczają wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, materiałami, czy też ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się właściwe narzędzia robocze, ochronne i sygnalizacyjne. Innymi urządzeniami są maszyny do segregowania, wzbogacania i odsączania, oraz transportu znajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.


Działanie i układ sterowania winny być dobrane do człowieka.
Rozwiązanie obsługi maszyny, prędkość jej działań, rozlokowanie rękojeści i pedałów, oświetlenie, ułożenie ciała obsługującego posiadają wielki wpływ na precyzyjność i tempo pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.
2022/07/08, 07:41:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.