Kto to jest Pełnomocnik do spraw ochrony danych niejawnych jak też jak stać się nim?

W organizacyjnej jednostce, w której są przetwarzane są informacje niejawne, za osłonę tych informacji, a w szczególności za zorganizowanie i zapewnienie działania tej osłony odpowiada zwykle Kierownik Organizacyjnej Jednostki.
Eee PC T91MT
Dodał: Asus
Zaczerpnięte z: Asus


Kierownikowi bezpośrednio podlega zaangażowany przez niego Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych, który odpowiada za zapewnienie egzekwowania przepisów o ochronie niejawnych informacji. Ochrona informacji niejawnych regulowana jest odpowiednimi przepisami.

Nie zwlekaj i przeczytaj umieszczone tu uwagi o nas (https://www.firetms.com/). To na pewno będą godne Twojej uwagi dane - po prostu kliknij ten link.

Szkolenie dla w/w Pełnomocników powinno powtarzane być co najmniej raz na 5 lat.


Towar na półce sklepowej
Dodał: C x 2
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Posada Pełnomocnika ds. ochrony danych niejawnych nie musi być odrębnym stanowiskiem w przedsiębiorstwie, może ono się łączyć z różnymi zadaniami, w szczególności w Przedsiębiorstwach gdzie niejawnych dokumentów przetwarza się niedużą ilość. Zgodnie z art. 15 ustęp 4 przepisu kierownik jednostki organizacyjnej może polecić pełnomocnikowi ochrony realizowanie innego rodzaju zadań, o ile ich realizacja nie naruszy poprawnego realizowania zadań pełnomocnika ochrony. Dodatkowo Art. 14 ustęp 2 ustawy nie podkreśla wyraźnie, jaki typ umów jest dopuszczalny, a który rodzaj umów będzie wyłączony w prawnym stosunku łączącym Kierownika z podległym mu Pełnomocnikiem ochrony. Zgodnie z ustawą zatrudnieniem jest również odpowiednio powołanie bądź wyznaczenie. A więc nie istnieją ustawowe formalne wymogi, ograniczające Kierownika w wyborze formy zaangażowania osób na stanowisku Pełnomocnika ochrony bądź jego zastępcy.
Co więcej należy odnotować, iż w Ustawie nie istnieją przeciwwskazania do realizowania zadań Pełnomocnika ochrony równocześnie w kilku organizacyjnych jednostkach.
2021/09/05, 07:23:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.