Jak to jest z tymi studiami obecnie? Czy warto studiować? Co nas czeka po ukończeniu studiów?

No tak, plan jest taki, że po skończeniu szkoły średniej myślimy, że zamierzamy studiować. Tak przynajmniej było jeszcze niedawno, kiedy wszyscy planowali studia i widzieli budujące perspektywy z tym związane.

studia
Dodał: Universität Salzburg (PR)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie sytuacja trochę uległa zmianie, uczelnie wyższe nie są już tak entuzjastycznie wybierane jak wcześniej. Dlaczego? Wpływ ma na to sytuacja na rynku pracy, na którym każdy ma problem, żeby jakoś sobie poukładać życie. Studia magisterskie w tym temacie nie obiecują już zadowalającej pracy. Czy wcześniej było inaczej?

Tak naprawdę nigdy tak nie było, bo to, czy otrzymamy zatrudnienie jest zależne od mnóstwa innych wyznaczników. Przecież nie trzeba mieć dyplomu, żeby znaleźć pracę. Znaczenie mają pozostałe zagadnienia, jak doświadczenie czy nabyte umiejętności. Które posiadają wpływ na prezentację nas samych na rynku pracy. Złośliwi przytakną też, że znaczenie mają znajomości. To w pewnym stopniu prawda, jednakże nie ma co przesadzać z tym, jakie to mają wielkie możliwości.

Polecamy też

Czemu inwestowanie w naukę języków obcych ma dzisiaj tak duże znaczenie i jak wybrać stosowną szkołę?

słownik
Dodał: Sharon Mollerus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każda osoba pragnie dostać ciekawą pracę, która jednocześnie byłaby w stanie zagwarantować jej również zadowalające zarobki, pozwalające na łatwe zaspokojenie własnych podstawowych potrzeb. W tym celu jednak trzeba rozsądnie budować wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, szczególnie współcześnie, kiedy konkurencja na rynku pracy jest rzeczywiście dość duża.


Na pewno takiej osobie jest łatwiej, ale bez przesady. Nieczęsto się bowiem dzieje tak, że pracę tak po prostu dostajemy od ręki. Nigdy zresztą nie było tak, że ukończenie studiów zapewniało zatrudnienie, ale było trochę łatwiej pod tym względem, gdyż rynek pracy był całkiem stabilny, osób z dyplomami nie było jeszcze tak wiele, aktualnie natomiast rynek pracy jest niestabilny, zmienia się co jakiś czas, a skończone studia ma wiele osób. Z jednej strony więc mamy szansę się pochwalić, że mamy tak wiele wykształconych ludzi, z drugiej zaś brakuje nam użycia tych możliwości.


studenci po skończonych studiach
Jakby rynek pracy był bardziej wydajny nie musielibyśmy narzekać na ten stan. Niestety, nie jest tak łatwo, więc poza studiami trzeba ciągle dbać o rozwój. Czyli warto w trakcie studiów zaciągać się na staże, starać się uczęszczać na praktyki. To z pewnością zwiększa nasze szanse na sukces po skończeniu studiów. Doceniany dyplom plus dodatkowe doświadczenie lepiej się prezentuje niż tylko sam „papier” bez żadnego poparcia. Powinniśmy o tym pamiętać i już od pierwszego roku studiów starać się coś robić w tym zakresie. Czeka nas przez to więcej pracy, jednak jest to niezbędne, jeśli myślimy o swojej przyszłości. Więcej: .
2020/02/19, 07:17:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.