Do jakiego celu mogłyby być stosowane drony i czy dziś mogą tylko latać?

Dzisiaj o dronach jest coraz głośniej do zarobkowych zastosowań. Duże podmioty zastanawiają się w jaki sposób użyć popularnego latającego urządzenia do usprawnienia transportu. Jednak mógłby on posiadać jeszcze dużo innych zastosowań i dzięki temu typowy człowiek mógłby go kupić i wykorzystać w sposób, jaki mu przyjdzie do głowy.


Dziś drony mogą mieć wykorzystanie militarne do obserwowania, lecz i wykonywania bojowych działań.


Wielofunkcyjny pilot Measy RC10
Dodał: Measy Electronics
Zaczerpnięte z: Measy Electronics


Mogłyby być one stosowane do kontroli trudno dostępnych miejsc przykładowo podbiegunowych przestrzeni. Przykładem takiego zastosowania może być pomiar ozonowej warstwy lub liczenie stad bydła. Są to niesamowicie przydatne urządzenia do kręcenia filmów czy też robienia zdjęć z lotu ptaka. Są plany, aby drony były wykorzystywane do doręczania przesyłek kurierskich. Jednak są to na razie tylko plany na przyszłość. Mikro drony mogłyby posłużyć jako zabawki, tak jak to jest w przypadku sterowanych na odległość modeli samolotów.


Windows 7 wspiera pamięci PQI
Dodał: PR Solution
Zaczerpnięte z: PR Solution


Pod wymogiem, że dron będzie latał w zasięgu wzroku, w Polsce każdy mógłby go wykorzystywać. Dla dronów, jakie są cięższe niż 25 kg, obowiązkowe jest uzyskanie pozwolenia, jakie umożliwia lot w szczególnej kategorii. Osoby pragnące wykonywać za pieniądze fotografie z lotu ptaka, powinny koniecznie otrzymać świadectwo kwalifikacji, wykupić OC i przejść badania lekarsko-lotnicze. Jeśli twoim szczególnym zainteresowaniem stały się ostatnio drony sklep, który je proponuje na pewno posiada jakąś ciekawą propozycję dla ciebie. Tego typu niewielkie urządzenie może być świetnym uzupełnieniem oferty fotografów oraz kamerzystów. Tego typu ujęcia z wysokości mogą robić wrażenie i sprawią, że przeciętny film okaże się atrakcyjniejszy. Mogłyby być stosowane na sesjach plenerowych czy też filmach promocyjnych.


Polecamy też

Powróćmy pamięcią do tych pięknych dni czyli fotografia ślubna.Sprawdź porady

para na parkiecie - wesele
Dodał: Nicki Dugan Pogue
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdjęcia to niezastąpione pamiątki z ceremonii ślubnej do jakich często powracamy, wskutek tego tak istotnejest aby były one zrobione z precyzją i wyrafinowaniem. Maja one za zadanie zatrzymać te najcudowniejsze w życiu momenty.


Dziś już można by kupić małe drony sterowane przy pomocy smartfona. Tego typu dron może nie jedynie latać, lecz także można podłączyć do niego mały aparat czy kamerę.
2020/02/11, 10:04:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.