Transportery ślimakowe – rodzaje

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu zboża, mąki i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym umie selekcjonować zboże i szybko wypełniać nim przygotowane worki.
Zastosowanie znajduje po sezonie zbiorów, kiedy plony chowa się w stodołach i wielkich przechowalniach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co niesamowicie ważne, nie pobierają za wiele mocy..

Najmocniej uniwersalnym modelem maszyny jest przenośnik ślimakowy zaprojektowany do zmiany położenia. To znakomity wybór dla zarządców przeciętnych gospodarstw agrarnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie urządzenia umożliwiają operowanie w wielu położeniach i kątach.

Polecamy też

Machiny wzmagające zdolność produkcyjną i wydobycie

serwer
Dodał: ell brown
Istota ludzka, dążąc do ulepszenia warunków bytu, do coraz pełniejszego i bardziej łatwego spełnienia swoich potrzeb materialnych, zaczął posługiwać się sprzętami, maszyneriami, a w końcu machinami.


Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl
Zaczerpnięte z: www.promus.katowice.pl
Kolejną odmianą są przenośnik rolkowy grawitacyjny ślimakowe instalowane stacjonarnie. Świetnie nadają się do funkcjonowania przy wysokich spichlerzach i silosach.

Widzisz teraz interesujący artykuł, jednak bez obaw kliknij również polecany tekst, a odnajdziesz interesujące informacje na omawiany temat.

Mają sporo zalet – są dość małe, a zarazem pojemne i potrafią transportować zboże na spore wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Przydatny jest, kiedy wymagany jest transport surowców wewnątrz hurtowni lub silosu.
2020/03/27, 07:49:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.