Najważniejsze informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich zastosowań w biznesie i życiu codziennym.

Smartfony wdarły się przebojem w nasze codzienne życie, jak pokazują statystyki w ostatnich latach coraz mniejsza ilość klientów kupuje tradycyjne klawiszowe telefony. Tak naprawdę smarftony są wydajnymi komputerami, tyle że w miejscu klawiatury i myszy mają jedynie ekran dotykowy.

Co absolutnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby można z nich było wygodnie i przyjemnie korzystać. Pomimo tego że popularność zaczęły zyskiwać raptem kilka lat wcześniej, to mało kto wie, że historia ich trwa już ponad dwie dekady.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon
Dodał: Iwan Gabovitch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To właśnie przed dwudziestu laty IMB wypuścił do sprzedaży pierwsze urządzenie mające ekran dotykowy, które jednak w tamtych czasach dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było kolejnych piętnastu lat i dużego rozwoju technologii, aby pojawiła się nowa odsłona tych urządzeń, tym razem już bardzo ciepło zobacz też grzałki do pieca kaflowego przyjęta przez konsumentów. W chwili obecnej smartfony to naprawdę potężne urządzenia, o mocy obliczeniowej znacznie większej niż komputery sprzed kilkunastu lat. I wytwórcy bez przerwy dokładają im pamięci i szybkości procesora, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Aktualnie na rynku popularne są urządzenia z dwoma operacyjnymi systemami, czyli iOS oraz Androidem. Co prawda jeszcze system Microsoftu próbuje pozyskać jakąś część rynku, ale na razie tak średnio sobie radzi. Wybór systemu ma duży wpływ na to, z których aplikacji i programów będzie można korzystać, a poza tym ile za to będzie trzeba płacić.


Polecamy też

Jakie akcesoria i dodatki kupić można do używanych smartfonów, aby korzystało się z nich wygodniej i bezpieczniej.

odwzorowanie - sprzęt
Dodał: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Smartfony oraz komórkowe telefony sprzedawane są najczęściej z minimalnym zestawem akcesoriów. Rzecz jasna przeważnie dołączona będzie ładowarka, z reguły w zestawie znajdować się będzie również przewód do przyłączenia komputera i słuchawki. Droższe modele wyposażone być jeszcze mogą w zestaw głośnomówiący, ale na tym lista się przeważnie kończy.

Bez wątpienia znacznie lepiej pod tym względem prezentuje się Android. Gry i aplikacje mobilne mogą być ściągane ze sklepu Google Play, w jakim zdecydowana ich większość jest darmowa lub kosztująca symboliczne kwoty. Google także prowadzi rozsądną politykę dla programistów, dzięki czemu ilość proponowanych aplikacji przyrasta niezwykle dynamicznie. I aplikacje te są coraz bardziej zaawansowane pod względem użytkowym i graficznym, co bardzo dobrze widać na przykład po najróżniejszych grach. Ale na tablety i smartfony produkowane jest również coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te niewielkie urządzenia i bardzo chętnie z nich korzysta.
2022/10/26, 08:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.