Kariera fotografa reklamowego

Tysiące początkujących fotografów mówi najczęściej o rozpoczęciu kariery jako fotograf sesyjny.
Nie jest to zły pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu profesji wiąże się z walką ze sporą konkurencją. Znacznie łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia
Dodał: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Przykładem takiej niszy jest fotografowanie produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia fotografia reklamowa Wrocław reklamowa (przykład tutaj). Jak powszechnie wiadomo, firmy przeznaczają wielkie pieniądze na działania reklamowe i na promocję swoich produktów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form potrzebna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare powiedzenie jeden obrazek jest więcej wart niż tysiąc słów. Atrakcyjna fotografia produktu przyciąga wzrok i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to metoda na powiększenie sprzedaży, przez to firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlepsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych spółek, ale na starcie kariery należy zacząć od czegoś mniejszego. Na pewno są małe markety, które dostarczają co weekend reklamy. Warto tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest odwiedzenie miejscowych agencji reklamowych i przedstawienie swojego portfolio i umiejętności. Takie agencje przeważnie są otwarte na współprace z młodymi fotografami. To jest szansa, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie będziemy mogli próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, popularny jest także np. lookbook (). W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby jednak zdobyć ekspercki poziom, należy zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.


Polecamy też

Cudowna pamiątka na resztę życia - fotografie dziecka

świąteczna fotografia dziecka
Dodał: Personal Creations
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy rodzic chciałby posiadać jakąś pamiątkę z tego jak jego pociecha dorastała. Zwłaszcza mowa o zdjęciach, gdy wręcz możemy pokazać to, że każdego dnia dziecko jest całkiem inne. Dzieci, są niesamowicie wdzięcznym tematem, jeśli chodzi o fotografie. Ich naturalność, brak chęci imponowania, pozwala na pstryknięcie naprawdę świetnych fotografii na pamiątkę.
Dodał: S.S.
2022/12/24, 08:07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.